Młody pianista z Polski spotkał jazzowego mistrza! Janusz Kurek poznał Louisa Armstronga - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Młody pianista z Polski spotkał jazzowego mistrza! Janusz Kurek poznał Louisa Armstronga

Młody pianista z Polski spotkał jazzowego mistrza! Janusz Kurek poznał Louisa Armstronga

Każdy z nas marzy o spotkaniu swojego idola. Nasz słuchacz, Pan Janusz Kurek, miał okazję spotkać niekwestionowaną gwiazdę muzyki jazzowej – Louisa Armstronga!

Zawsze z wielką radością i podekscytowaniem otwieramy listy wysłane do naszej redakcji. Nie inaczej było tym razem. Otrzymaliśmy przesyłkę od jednego z naszych słuchaczy – Pana Janusza Kurka. To, co ukazało się naszym oczom po otwarciu koperty, wprawiło nas w osłupienie i spowodowało niemałe wzruszenie!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zagrany utwór impulsem do kontaktu z redakcją

Pan Janusz Kurek jest słuchaczem Radia Pogoda. Na naszej antenie możecie usłyszeć przeboje najpopularniejszych artystów, tych światowych, jak i z rodzimego podwórka. Tym bardziej cieszy nas, kiedy grane przez nas piosenki poruszają Was i przywołują wspomnienia, i mamy nadzieję, także wywołują uśmiech na twarzy. Jak się okazało, 29 września, dokładnie o godzinie 11:00 (Pan Janusz opisał to z wielką starannością) na antenie Radia Pogoda wybrzmiał utwór Louisa Armstronga. To właśnie ta piosenka sprawiła, że Pan Janusz postanowił do nas napisać.

Zobacz także: Tajemnica słynnego utworu Alicji Majewskiej. Fani nie mieli o tym pojęcia

Pianista z Polski spotyka Króla Jazzu

Jak się okazało, 55 lat temu, Pan Janusz miał okazję spotkać jazzową legendę – Louisa Armstronga! Do spotkania doszło w lipcu 1967 roku w Waszyngtonie. Pan Janusz był wówczas młodym i dobrze rokującym pianistą. Miał okazję porozmawiać z mistrzem. Rozmowa przebiegła zwyczajnie, po prostu, jakby gawędził z dobrym przyjacielem. Jak wiadomo, mimo światowej sławy, Louis Armstrong nigdy nie zachowywał się jak gwiazda. Artysta chętnie spotykał się ze swoimi fanami i z nieodłącznym uśmiechem na twarzy ucinał sobie z nimi pogawędkę.

Zobacz także: Marzenia fanów spełnione. Elżbieta Dmoch znów aktywna medialnie

Pierwszy pomnik Louisa Armstronga w Europie znajduje się w… Polsce

Czy wiedzieliście o tym, że pierwszy w Europie pomnik znanego trębacza i wokalisty jazzowego znajduje się w Polsce, a dokładnie w Częstochowie? Mieliście okazję zobaczyć go na żywo? Jeśli nie, to dzięki uprzejmości Pana Janusza, możecie podziwiać monument wielkiego jazzmana na fotografii.

Muzyk doczekał się też muzeum, które zostało otwarte w Nowym Jorku. Na uroczyste otwarcie, jako jedyna osoba z Polski, został zaproszony właśnie Pan Janusz, który pomysłodawcy muzeum podarował rzeźbę Louisa Armstronga dłuta znakomitego śląskiego rzeźbiarza – Zygmunta Brachmańskiego.

Zobacz także: Była nieśmiała i skromna. Jedna decyzja sprawiła, że usłyszał o niej cały kraj

Serdecznie dziękujemy Panu Januszowi za podzielenie się z nami cennymi pamiątkami i tą niesamowitą historią!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >