Miała życie i miłość jak z marzeń. Sielankę Rominy Power przerwała rodzinna tragedia - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Miała życie i miłość jak z marzeń. Sielankę Rominy Power przerwała rodzinna tragedia

Miała życie i miłość jak z marzeń. Sielankę Rominy Power przerwała rodzinna tragedia

Romina Power jest amerykańską piosenkarką i aktorką, która największą sławę zyskała dzięki występom ze swoim mężem, Alem Bano. Duet ma na koncie takie przeboje, jak „Felicità”, „Ci sarà” czy „Sempre sempre”. Co zakłóciło dalszy rozwój jej kariery?

,

Romina Power przyszła na świat 2 października 1951 roku w Los Angeles. Jest najstarszą córką hollywoodzkich gwiazd, Tyrone’a Powera i Lindy Christian. Debiutem aktorki na wielkim ekranie była rola we włoskiej komedii „Menage all’italiana”. To właśnie na planie filmowym młoda gwiazda spotkała swojego przyszłego męża – popularnego piosenkarza, Albano Carrisiego.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Kariera Rominy Power

Romina Power od dziecka interesowała się muzyką – szybko nauczyła się grać na gitarze i zaczęła komponować pierwsze piosenki. W 1969 roku ukazał się jej pierwszy solowy album. Rok później gwiazda poślubiła Albano Carrisiego, z którym doczekała się czworga dzieci.

W 1975 roku piosenkarka zaczęła występować razem z mężem. Romina Power i Al Bano szybko osiągnęli pierwsze sukcesy. Para dwukrotnie zajęła siódme miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji. Duet reprezentował Włochy, ojczysty kraj Carrisiego, w 1976 roku z piosenką „We’ll Live It All Again” i w 1985 roku z utworem „Magic, oh magic”.

Zobacz także: Stanisław Brejdygant kończy 87 lat. Jego synem jest znany muzyk

Wspólny sukces

Przełom w karierze Rominy Power i Ala Bano nastąpił w 1982 roku, wraz z premierą singla „Felicità”, który szybko stał się ich największym przebojem. Dwa lata później małżeństwo nagrało piosenkę „Ci sarà”, a ta zapewniła im zwycięstwo na Festiwalu w San Remo. Kolejnym wielkim hitem duetu był utwór „Sempre sempre”. Ostatnia wspólna płyta pary, zatytułowana „Emozionale”, ukazała się w 1995 roku.

Zobacz także: Elizabeth Taylor i Richard Burton wzięli dwa rozwody. Złota para Hollywood

Rodzinna tragedia

Romina Power i Al Bano stworzyli jeden z najsłynniejszych duetów włoskiej muzyki rozrywkowej. Para nagrała wspólnie aż dwadzieścia dwa albumy. Dobrą passę małżeństwa przerwało tajemnicze zaginięcie ich najstarszej córki. W 1994 roku Ylenia Carrisi wyruszyła w samotną podróż do Stanów Zjednoczonych, z której nigdy nie wróciła.

Rodzice robili wszystko, by odnaleźć dwudziestoczterolatkę, jednak słuch o niej zaginął. Prawdopodobnie dziewczyna pod wpływem narkotyków wskoczyła do rzeki Missisipi i utonęła, choć jej ciała nigdy nie odnaleziono. Romina Power do dziś nie może pogodzić się ze stratą córki i każdego roku prosi pociechę, by dała znak życia.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >