Masaż kobido to najgorętsza nowinka kosmetologiczna, która zyskuje coraz większą popularność. Zobacz, na czym polega i jakie daje efekty.
Technika ta wywodzi się z Japonii. Swoje korzenie kobido ma w tradycyjnym, japońskim masażu o nazwie anma, który – co ciekawe – swój początek ma w tradycji chińskiej. Warto dodać, że anma oznacza dosłownie “pocieranie, naciskanie”. Anma trafiła do Japonii w roku 562 n.e, natomiast kobido rozwinęło się wiele stuleci później. Dopiero w roku 1472 dwóch mistrzów anmy stworzyły zupełnie nową technikę – znaną dzisiaj jako kobido.
Masaż kobido – na czym polega?
Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie: skąd bierze się coraz większa popularność kobido. Przede wszystkim nie jest to zwykły masaż, którego celem jest wyłącznie relaksacja.
Dzięki bardzo głębokiemu działaniu na skórę, kobido nazywa się naturalnym liftingiem. Dzięki regularnemu stosowaniu tej techniki można zrezygnować z korzystania z drogich i często inwazyjnych zabiegów takich jak zastrzyki z kwasu hialuronowego czy botox.
Sam proces masażu jest dość skomplikowany i intensywny. Warto pamiętać, że jest to sztuka, która powstała stulecia temu. Nic więc dziwnego, że obejmuje wiele złożonych technik manualnych. Masaż kobido jest kombinacją tradycyjnych metod i technik ruchów ręki, których główną cechą jest szybkość.
Kobido dzieli się na kilka etapów. Pierwszy ma na celu zniwelowanie wszelkich napięć mięśniowych, co w efekcie pomaga wygładzić drobne zmarszczki mimiczne. Następnie przeprowadzana jest relaksacja, która pozwala rozluźnić mięśnie. Natomiast główną częścią masażu kobido jest etap liftingujący. Warto zaznaczyć, że jest to etap bardzo intensywny. Osoba przeprowadzająca zabieg “łapie” wybrane fragmenty skóry twarzy, a następnie po kolei je uciska, oklepuje, ugniata, a nawet podszczypuje. Może to powodować dyskomfort. Natomiast należy pamiętać, że masaż kobido nigdy nie powinien wywoływać bólu.
Efekty
Masaż kobido sprawia, że:
- napięcia mięśniowego zostają zniwelowane, dzięki czemu zmniejsza się liczba zmarszczek mimicznych
- efekty starzenia się skóry są mniej widoczne, dzięki pracy na głębokich strukturach mięśni
- metabolizm komórkowy zostaje pobudzony, dzięki czemu regeneracja skóry przebiega dużo szybciej
- poprawia się krążenie krwi oraz limfy, dzięki czemu polepsza się koloryt skóry
- znikają bóle głowy oraz sztywność mięśni twarzy
- zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny
Przeciwwskazania
Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach masaż kobido nie jest zalecany.
Nie powinny z niego korzystać osoby z:
- z podwyższoną temperaturą
- stanami zapalnymi skóry (np. z trądzikiem)
- ranami lub otarciami
- z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym
Zobacz też:
2 komentarze
[…] Zdrowie i uroda […]
[…] Zdrowie i uroda […]