Małgorzata Socha apeluje o oddawanie osocza - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Małgorzata Socha apeluje o oddawanie osocza

Małgorzata Socha apeluje o oddawanie osocza

Małgorzata Socha włączyła się w akcję #podarujzdrowie, propagującą oddawanie osocza przez osoby, które pokonały koronawirusa. Aktorka zachorowała na COVID-19 w lipcu. Teraz prosi ozdrowieńców, by oddawali osocze.

Na swoim profilu na Instagramie Małgorzata Socha napisała:

„Apel i wielka prośba do wszystkich, którzy COVID mają już za sobą! Pomóżcie wygrać z chorobą innym i podarujcie osocze.

Jeśli:

? masz 18-65 lat,

? nie chorujesz przewlekłe

? jesteś po wyzdrowieniu z COVID-19 i minął okres co najmniej 28 dni od ustąpienia objawów albo 18 dni od zakończenia kwarantanny,

koniecznie skontaktuj się z pobliskim centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa!

To w pełni bezpieczne! A dzięki Twojej wizycie będzie możliwe wyprodukowanie aż 3 dawek leku ratującego życie”.

Organizatorami kampanii #podarujzdrowie, w której wzięła udział Małgorzata Socha, są Regionalne Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Warszawie oraz Fundacja Sentio.

Pod apelem aktorki fanki pytały, czy to prawda, że osocza nie może oddać kobieta, która kiedykolwiek urodziła dziecko. Od razu sama Małgorzata Socha oraz inne osoby biorące udział w dyskusji doprecyzowały informacje na temat oddawania osocza. Wyjaśniły, że jeśli kobieta zgłaszająca się do oddania osocza kiedykolwiek była w ciąży, to podczas pierwszej wizyty w stacji krwiodawstwa będzie można jedynie pobrać od niej próbkę na badanie przeciwciał anty-HLA. Dopiero po uzyskaniu wyniku osoby, u których nie będzie tych przeciwciał, zostaną zaproszone na kolejną wizytę, czyli już oddawanie osocza. Taka sama procedura dotyczy wszystkich osób, które kiedykolwiek w życiu miały transfuzję składników krwi.

Aktorka zachorowała na COVID-19 w drugiej połowie lipca. Z powodu koronawirusa wśród członków produkcji przerwane zostały wówczas zdjęcia serialu „Przyjaciółki”, w którym Małgorzata Socha gra rolę roli Ingi. Szczęśliwie gwiazda miała łagodny przebieg choroby i prace nad serialem emitowanym na antenie Polsatu od 2012 roku zostały wznowione już w drugiej połowie sierpnia.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >