KULTURA+SENIOR - Spędź aktywnie i filmowo czas w Gdyni - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » KULTURA+SENIOR – Spędź aktywnie i filmowo czas w Gdyni

KULTURA+SENIOR – Spędź aktywnie i filmowo czas w Gdyni

KULTURA + SENIOR to projekt skierowany do osób w wieku 60+, zamieszkujących aglomerację Trójmiasta. Głównym założeniem projektu jest aktywizacja kulturalna i społeczna tej grupy osób.

Ubiegły i obecny rok, z uwagi na pandemię, odcisnęły duże piętno na tej grupie — pogłębiły, często i wcześniej odczuwaną, samotność i wykluczenie. Tej grupie społecznej bardzo brakuje bezpośrednich relacji z innymi osobami, a kontakty telefoniczne i online nie zaspokajają wszystkich potrzeb emocjonalnych.

Planowane działania będą odbywać się na świeżym powietrzu oraz w pomieszczeniach, m.in. Gdyńskiego Centrum Filmowego i w Przystaniach Lipowa 15 i Śmidowicza 49. Działamy z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Bezpośrednie uczestnictwo w projekcie oraz podniesienie świadomości osób starszych o mnogości propozycji dbających o ich dobrostan, spowodują zmniejszenie poczucia samotności. Aspekt integracyjny jest niezwykle ważny. Powtarzalność wydarzeń, ich cykliczność, w długim okresie realizacji będzie sprzyjać nawiązywaniu nowych kontaktów, stwarzać okazję, by poznać osoby podobne do siebie, z podobnymi problemami, upodobaniami czy doświadczeniami.

W okresie od sierpnia do grudnia 2021 organizatorzy planują zorganizować około 60 BEZPŁATNYCH aktywności kulturalnych. Głównym założeniem projektu jest edukacja filmowa i filmoterapia, ale jest to punkt wyjścia do zachęcania osób starszych także do innych, niefilmowych, aktywności.

Osobom, które same nie mogą dotrzeć na konkretne wydarzenie, zapewniamy pomoc wolontariusza i transport. Osoba zainteresowana powinna skontaktować się z nami indywidualnie.

Więcej informacji na www.fundacjafilmowa.pl

Zainteresował cię projekt?
Chcesz go współtworzyć?
Zostań WOLONTARIUSZEM niezależnie od wieku! Wystarczy kilka godzin w miesiącu!

Spędzisz czas w miłej atmosferze i zyskasz:
⁃ współtworzenie ciekawego projektu kulturalnego
⁃ możliwość spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach
⁃ rozwojowe szkolenia
⁃ wejściówki na wydarzenia kulturalne
⁃ zaświadczenie o odbytym wolontariacie

KONTAKT

Izabela Szamałek : 668 909 157 (pon.-pt., godz. 10-16)
info@fundacjafilmowa.pl lub poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na www.fundacjafilmowa.pl

Organizatorem projektu jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni.
Patroni medialni: Radio Pogoda, Gdyński IKS.
Partnerzy: Centrum Aktywności Seniora, Laboratorium Innowacji Społecznych, Gdynia Rodzinna.
Projekt jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Radio Pogoda Poleca!

Autor:

Zobacz więcej >