Krzysztof Krawczyk nagrał to lata temu. Jak powstawał „nowy” utwór artysty? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Krzysztof Krawczyk nagrał to lata temu. Jak powstawał „nowy” utwór artysty?

Krzysztof Krawczyk nagrał to lata temu. Jak powstawał „nowy” utwór artysty?

Niedawno światło dzienne ujrzały trzy „nowe” piosenki Krzysztofa Krawczyka. Choć powstały lata temu, nigdy nie wcześniej ukazały się publicznie. Zniknęły na dobre, by powrócić po śmierci artysty. Kompozytor zdradził, jak powstało „Zapomniałem”.

Dla fanów Krzysztofa Krawczyka to była wielka nowina. Piosenka zmarłego w 2021 roku muzyka ukazała się dwa lata po jego odejściu. W sieci możemy posłuchać nie tylko „Cierpliwie żyj, aby żyć”, „Pokochać świat”, ale także „Zapomniałem”. Drugi numer skomponował Tomasz Lubert, założyciel zespołu Virgin. Słowa napisał Janusz Kruciński. Pierwszy z twórców ujawnił, jak doszło do powstania tego dzieła.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

„Zapomniałem” powstało wiele lat temu

Do współpracy między Lubertem a Krawczykiem doszło kilkanaście lat temu. Za wszystkim miał stać Andrzej Kosmala, menadżer Krawczyka. Muzyk wyznał, że bardzo cenił twórczość „polskiego Elvisa”. – Ten projekt był dla mnie jak spełnienie marzeń, ponieważ zawsze ceniłem pana Krzysztofa jako artystę – wyznał w rozmowie z „Super Expressem”.

Byłem szczęśliwy, że tak wielkiemu artyście podobają się moje kompozycje. Po krótkich rozmowach skomponowałem utwór, który pan Krzysztof znakomicie zaśpiewał.

Zobacz także: Jerzy Schejbal świętuje urodziny. O mały włos, a nie zostałby aktorem

Założyciel zespołu Virgin dodał, że jego zdaniem powstało „prawdziwe arcydzieło”. Piosenki możecie posłuchać poniżej:

Zobacz także: „Tolerancja” Stanisława Sojki w nowej wersji. DJ Refresh odświeżył kultowy utwór

Zapomniana piosenka Krawczyka

O numerze artyści zapomnieli na lata. Nie wiedzieć czemu, aż do teraz, nie ujrzała światła dziennego. – Utwór najwyraźniej zaginął gdzieś na lata, ale szczęśliwym trafem został odnaleziony i ma premierę właśnie teraz – wyjawił tabloidowi Lubert. Jest bardzo poruszony i nie kryje zachwytu.

Zawsze byłem wielkim fanem Krzysztofa. Byłem na wielu jego koncertach, ale nawet nie śniłem, że może ona zaśpiewać moją piosenkę – dodał.

Zobacz także: 7 listopada urodziła się Maria Skłodowska-Curie. Dziś Dzień Fizyki Medycznej!

Nowa płyta Krawczyka

3 listopada ukazała się płyta Krzysztofa Krawczyka „Po prostu Krawczyk. Antologia przebojów”. Oprócz znanych piosenek artysty, możemy na niej znaleźć trzy nowe, wspomniane wcześniej utwory. Andrzej Kosmala w folderze załączonym do krążka dodał kilka słów na temat „zapomnianych” piosenek. Okazuje się, że po prostu… przyśniły mu się!

Obudziłem się spocony, pobiegłem do komputera i odnalazłem wspaniałe nagranie z 2011 roku, które nigdy dotąd się nie ukazało – dlaczego? Bóg jeden wie – opisał utwór „Zapomniałem”.

Czy lubisz muzykę Krzysztofa Krawczyka?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >