Krzysztof Jaślar nie żyje. Był współzałożycielem kabaretu Tey - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Krzysztof Jaślar nie żyje. Był współzałożycielem kabaretu Tey

Krzysztof Jaślar nie żyje. Był współzałożycielem kabaretu Tey

Krzysztof Jaślar zmarł po ciężkiej chorobie. Smutne wieści o śmierci współzałożyciela Kabaretu Tey przekazał jego wieloletni przyjaciel – Zenon Laskowik.

Krzysztof Jaślar nie żyje. Smutna informacja została przekazana w nocy 7 listopada 2023 roku na oficjalnym profilu Zenona Laskowika. W październiku kabareciarz odwołał występy kabaretu TEY, z powodu ciężkiej choroby przyjaciela.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz także: Jerzy Schejbal świętuje urodziny. O mały włos, a nie zostałby aktorem

Zmarła kolejna legenda kabaretu Tey – Krzysztof Jaślar

Jaślar był dziennikarzem, reżyserem programów kabaretowych, a także twórcą sztuk teatralnych. W październiku poinformowano o odwołaniu najbliższych występów kabaretu Tey. Stan mężczyzny nie uległ jednak poprawie. Nie podano do publicznej wiadomości, na co zachorował reżyser. Krótko po północy, 7 listopada Zenon Laskowik poinformował za pośrednictwem swojej strony na Facebooku o śmierci Krzysztofa Jaślara.

Z przykrością informujemy, że dziś zmarł Krzysztof Jaślar, współzałożyciel Kabaretu Tey, autor tekstów, reżyser – napisano w oświadczeniu na stronie Laskowika.

Zobacz także: Jerzy Kryszak pęka z dumy. Jego syn ma ogromny talent

Kim był Krzysztof Jaślar?

Krzysztof Jaślar przyszedł na świat w Bytomiu, gdzie uczęszczał do miejscowego liceum. Następnie ukończył studia w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Krótko po uzyskaniu dyplomu, Zenon Laskowik złożył mu propozycję utworzenia kabaretu TEY. Mężczyzna opuścił go w 1974 roku, z uwagi na całkowite cenzurowanie treści jego skeczów.

Jaślar wybrał się na podyplomowe studia dziennikarskie i podjął pracę w telewizji. Otworzyło mu to furtkę do kariery reżysera. Spod jego skrzydeł wyfrunęły liczne teatralne i telewizyjne spektakle, a także kabaretowe skecze. Co ciekawe, był także reżyserem opolskich festiwali. W 1992 roku wydał książkę „Kabaret Tey 1971-1989. Teksty, wspomnienia, pomówienia”. Syn Krzysztofa Jaślara – Filip poszedł w ślady ojca i jest pierwszym skrzypkiem w kabaretowej Grupie MoCarta.

Zobacz także: Krystyna Królówna odeszła do kochanka. Był od niej 13 lat młodszy!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >