Kino pod gwiazdami w Indonezji - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Kino pod gwiazdami w Indonezji

Kino pod gwiazdami w Indonezji

W Indonezji powstało plenerowe kino, w którym goście mogą jednocześnie oglądać filmy oraz podziwiać panoramę miasta. Wszystko w zgodzie z restrykcjami związanymi z koronawirusem.

Dwa miesiące temu, w Bandung – stolicy najgęściej zaludnionej indonezyjskiej prowincji Jawy Południowej – otworzono „Kino Pod Gwiazdami”. Położone na wzgórzu, składa się z rozmieszczonych na trawie namiotów w stylu tipi, położonych naprzeciwko wielkiego kinowego ekranu.

Jak mówi mieszkająca w Bandung 20-letnia Lidia Utari: „Zwykle filmy kinowe ogląda się wewnątrz budynków, ale tutaj mamy kino na zewnątrz, z widokiem na miasto. I co bardziej interesujące, wykorzystali tu namioty, więc postanowiłam sprawdzić, jak tu jest”.

Kino nowego tipi

Każdy namiot wyposażony jest w poduszki, koce i przekąski oraz w płyn do dezynfekcji, zgodnie z wymogami zdrowotnymi. Goście kina podczas seansów siedzą w wejściu do tipi przy małych stołach, na których znajdują się przekąski, napoje i podświetlane przez świeczki. W każdym z 28 namiotów może przebywać nie więcej niż troje gości. Każde tipi jest położone w odległości od 1,5 do 2 metrów od innego. Za przyjemność oglądania seansu w tych okolicznościach przyrody trzeba zapłacić 215,000 rupii, czyli równowartość 15,25 dol. za film.

„Wystartowaliśmy z tym biznesem podczas pandemii, więc musieliśmy wymyślić, jak przyciągnąć ludzi, którzy przecież w tych czasach są spragnieni rozrywki” – opowiada jeden z twórców kina pod chmurką, Ilham Fahri Suhada.

W Indonezji odnotowuje się jeden z najwyższych wskaźników zarażenia i zgonów spowodowanych koronawirusem. Do tej pory oficjalnie odnotowano tam 530 tys. zarażeń oraz 16 tys. zgonów w wyniku COVID-19.

W przeciwieństwie do sąsiadów, licząca 270 mln obywateli Indonezja nie wprowadziła ogólnokrajowego lockdownu, lecz lokalne restrykcje.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >