Katarzyna Figura onieśmielała urodą. Gdy występowała, widzowie szturmowali kina - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Katarzyna Figura onieśmielała urodą. Gdy występowała, widzowie szturmowali kina

Katarzyna Figura onieśmielała urodą. Gdy występowała, widzowie szturmowali kina

Katarzyna Figura zdobyła serca Polaków za sprawą roli skromnej Różyczki. Od premiery baśniowego musicalu „Pierścień i róża” minęło już 37 lat. Pamiętacie, jak książę Lulejko śpiewał „Ja kocham Rózię”? To nagranie bawi do łez!

Katarzyna Figura zadebiutowała na wielkim ekranie już w dzieciństwie. Zagrała wówczas w filmach „Zginął pies” oraz „Mysz”. Aktorka nie musiała długo czekać na pierwszą dużą rolę. Od razu po ukończeniu Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie otrzymała angaż w filmie Piotra Szulkina „Ga, ga. Chwała bohaterom”. Z kolei ogólnopolską popularność zdobyła za sprawą roli Rózi w uwielbianej baśni „Pierścień i róża”.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Film „Pierścień i róża” w reżyserii Jerzego Gruzy ujrzał światło dzienne 2 lutego 1987 roku. Co ciekawe, scenariusz produkcji opracowano na podstawie powieści Williama Thackeraya o tym samym tytule. Warto dodać, że dla wielu pokoleń film z udziałem Katarzyny Figury symbolizuje czasy beztroskiego dzieciństwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo. 

Zobacz także: Barbara Sukowa miała romans z polskim amantem. O wszystkim poinformowała jego żonę! 

Tą rolą Katarzyna Figura zachwyciła polską publiczność

„Pierścień i róża” opowiada o baśniowych dziejach królestwa Paflagonii. W krainie bezprawnie rządzi król Walorozo. Uzurpator zajął tron należny bratankowi, królewiczowi Lulejce. Splotem wypadków Andżelika traci zaczarowany pierścień, który czyni ją piękną. Niespodziewanie biżuteria trafia do.. Różyczki! W rezultacie magicznych właściwości pierścienia wszyscy zakochują się w skromnej służącej.

— Rym do Rózia, będzie… buzia! Ja kocham Rózie, cudną, słodką buzię — właśnie tak śpiewał książę Lulejko o tytułowej bohaterce odgrywanej przez Katarzynę Figurę. Chociaż baśniowy musical skierowany był przede wszystkim dla dzieci, produkcję chętnie oglądali również nieco starsi widzowie. Przede wszystkim za sprawą fenomenalnej kreacji początkującej młodej aktorki.

Zobacz także: Joanna Kurowska rozczarowana zarobkami aktorów. „Mam pretensje” 

Pamiętacie przebój „Ja kocham Rózię”? Oto fragment filmu „Pierścień i róża”. Przygotujcie się na prawdziwą podróż w czasie!

„Pierścień i róża” – Ja kocham Rózię

Zobacz także: „Chłopi” bez nominacji do Oscara. Reżyserka wskazuje przyczynę niepowodzenia 

„Pierścień i róża” świętuje 37. rocznicę premiery!

W filmie pojawiła się także plejada polskich gwiazd. U boku Katarzyny Figury zagrali również tacy aktorzy jako Stefan Każuro (książę Lulejko), Bernard Ładysz (król Walorozo XXIV), Leon Niemczyk (Mrukiozo), Zbigniew Zamachowski (książę Bulbo) oraz Katarzyna Cygan (księżniczka Angelika). Co ciekawe, produkcje „Pierścień i róża” kręcono w kieleckiej Kadzielni oraz malowniczym Zamku Pieskowa Skała nieopodal Krakowa.

Zobacz także: Violetta Villas szybko podbiła serca w USA. Śpiewała nawet u boku Franka Sinatry! 

Lubisz film »Pierścień i róża«?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Autor:

Zobacz więcej >