Jakie kwiaty sadzić jesienią? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Jakie kwiaty sadzić jesienią?

Jakie kwiaty sadzić jesienią?

,

Jesień nie oznacza, że twój ogród czy balkon ma być smutny. Sprawdź, jakie kwiaty sadzić jesienią tak, by zdobiły rabatki teraz i na wiosnę.

Jakie kwiaty sadzić jesienią? Wrzosy!

Kiedy inne kwiaty już przekwitną, możesz sobie urządzić na balkonie lub w ogródku wrzosowisko. Ten kwiat dostępny jest w kilku kolorach a odpowiednio pielęgnowany dotrwa do później jesieni. Wymaga kwaśniej gleby i sporo wody. Inne kwiaty, które będą cieszyły oko jesienią to mało wymagające lecz ozdobne astry, a także swojska maciejka.

Byliny cebulowe – zasadź jesienią, ucieszysz się wiosną

Wiele kwiatów cebulowym należy sadzić właśnie jesienią. Nie oznacza to, że zakwitną nam jeszcze przed zimą, ale z pewnością wiosną pięknie ozdobią każdy ogród. Do roślin tych należą: tulipany, szafirki, hiacynty oraz popularne przebiśniegi i krokusy. Zwłaszcza te ostatnie warto posadzić, bo pokażą się wczesną wiosną, kiedy inne kwiaty jeszcze nie będą kwitły. Wszystkie te kwiaty są odporne i mało wymagające, potrzebują tylko dość nasłonecznionych miejsc.

Rośliny dwuletnie

Do kwiatów, które sadzimy jesienią należą rośliny dwuletnie. Są to między innymi popularne goździki, stokrotki czy malwy, a także naparstnice i laki. Warto je posadzić tak, aby latem mieć piękne i kolorowe rabatki.

Rośliny wieloletnie – kwiaty, które sadzimy jesienią

Byliny wieloletnie to rośliny, których części znajdujące się nad ziemią zanikają na zimę, kupujemy je zazwyczaj w formie sadzonek. Najpopularniejsze z nich to bergenie, funkie, liliowce, jeżówki, floksy czy piwonie. Jeśli masz już w ogrodzie takie rośliny, to wrzesień jest dobrym momentem, aby je rozsadzić.

Jesienią nie tylko sadzimy, ale też siejemy kwiaty

Wrzesień to dobry moment, żeby wysiać takie kwiaty, które poradzą sobie zimą lub wręcz jej potrzebują, żeby zakwitnąć wiosną czy latem. Sieje się je z nasion, a zaliczają się do nich chabry, lawenda, nagietki, maki polne, kosmosy a także czarnuszka i kosmosy.

ZOBACZ TEŻ:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >