Iga Świątek najbardziej lubianą tenisistką w 2020 roku - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Iga Świątek najbardziej lubianą tenisistką w 2020 roku

Iga Świątek najbardziej lubianą tenisistką w 2020 roku

Iga Świątek, tegoroczna mistrzyni Rolanda Garrosa, zdobyła serca fanów na całym świecie i związany z tym kolejny tytuł – WTA Fan Favorite. Z kolei Magda Linette triumfowała w głosowaniu kibiców na najlepsze zagranie roku.

Igi Świątek może zaliczyć rok 2020 do bardzo udanych. W październiku na kortach Rolanda Garrosa w fantastycznym stylu zdobyła swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł, w finale zwyciężając z Amerykanką Sofią Kenin. Dzięki temu awansowała w rankingu WTA na 17. miejsce. W plebiscycie WTA została uznana za najbardziej lubianą tenisistkę, a także za tenisistkę, która zrobiła największy postęp w 2020 roku. Natomiast jej trener Piotr Sierzputowski został trenerem 2020 roku w kobiecym tenisie.

Iga Świątek WTA Fan Favorite

Iga Świątek przez cały rok była aktywna w mediach społecznościowych. Świetny kontakt 19-letniej tenisistki z Raszyna z kibicami, a także jej znakomita postawa na korcie zaowocowały triumfem w kategorii WTA Fan Favorite. Na twitterowym profilu WTA na Igę Świątek zagłosowało ponad 50 procent fanów tenisa. Amerykanka Cori Gauff, Australijka Daria Gawriłowa i Rosjanka Daria Kasatkina nie miały z polską tenisistką żadnych szans. W 2019 roku Iga Świątek przegrała w głosowaniu na ulubioną tenisistkę z Rumunką Simoną Halep, która triumfowała także w 2017 i 2018 roku.

Przez sześć lat z rzędu najbardziej lubianą tenisistką świata była Agnieszka Radwańska. Tenisistka z Krakowa zdobywała tytuł WTA Fan Favorite w latach 2011-2016. Wcześniej w tej kategorii triumfowały Rosjanki – Jelena Dementiewa w 2009 roku i Maria Szarapowa w 2010.

Najlepsze zagranie roku Magdy Linette

W głosowaniu WTA triumfowała także inna polska tenisistka. Magda Linette zebrała najwięcej głosów fanów w kategorii „Najlepsze zagranie roku”. Kibice docenili jej znakomity forhend w spotkaniu z Shuai Peng rozgrywanym w Hua Hin. Była to odpowiedź na mocny bekhend Chinki. Zagranie 28-letniej tenisistki z Poznania zdobyło uznanie 40 procent kibiców biorących udział w głosowaniu WTA.

W 2019 roku w tej kategorii zwyciężyła Iga Świątek. Wcześniej w tej kategorii aż pięciokrotnie triumfowała Agnieszka Radwańska – w latach 2013-2017.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >