Hayden Christensen zagra Dartha Vadera w serialu o Obi-Wan Kenobim - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Hayden Christensen zagra Dartha Vadera w serialu o Obi-Wan Kenobim

Hayden Christensen zagra Dartha Vadera w serialu o Obi-Wan Kenobim

,

Hayden Christensen, gwiazda prequelu „Gwiezdnych wojen”, ponownie wcieli się w rolę Dartha Vadera w serialu o Obi-Wan Kenobim. To już oficjalna informacja studia Lucasfilm.

O tym, czy Hayden Christensen znów zagra Dartha Vadera, media i fani spekulowali już od dawna. Jego rola w prequelu „Gwiezdnych wojen” zyskała dużą sympatię widzów. Wreszcie podczas Disney Investors Day prezes Lucasfilm Kathleen Kennedy oficjalnie już ogłosiła, że Haydena Christensena ponownie zobaczymy w roli Dartha Vadera w serialu o Obi-Wan Kenobim.

W serialu wystąpi oczywiście Ewan McGregor, który zagrał Obi-Wana w I, II i III części „Gwiezdnych wojen”: „Mroczne widmo”, „Atak klonów” i „Zemsta Sithów”.

Według Lucasfilm, nowa seria zaczyna się 10 lat po dramatycznych wydarzeniach z „Zemsty Sithów”. Do obsady serialu mają dołączyć między innymi Genevieve O’Reilly, która pojawi się jako Mon Mothma, a także Stellan Skarsgard, Kyle Soller, Denise Gough i Adria Arjona.

Fani „Gwiezdnych Wojen” pamiętają, że w „Zemście Sithów” Anakin Skywalker przekształcił się z w lorda Sithów Dartha Vadera. Czas pokaże, czy w serialu zobaczymy Christensena także bez masek Vadera.

Oficjalny trailer „Gwiezdnych wojen II”: „Atak klonów” z Haydenem Christensenem. Źródło Youtube.com

Do napisania scenariusza serialu o Obi-Wan Kenobim zatrudniono Joby’ego Harolda, który zastąpi scenarzystę Hosseina Aminiego, który już w styczniu zrezygnował z pracy przy projekcie. Harold napisał także scenariusz do filmu Zacka Snydera „Army of the Dead”, był współscenarzystą obrazu „Król Artur: Legenda miecza” Guya Ritchiego, pracował też przy serialu Netflixa „Spinning Out”.

Serial o Obi-Wan Kenobim będzie emitowany na platformie streamingowej Disney Plus. Polscy fani „Gwiezdnych Wojen” mają nadzieję, że do czasu premiery serialu platforma będzie już dostępna w Polsce.

Zdjęcia do serialu mają się rozpocząć na wiosnę.

Pod koniec listopada pisaliśmy, że w wieku 85 lat zmarł Dave Prowse, aktor, który użyczył swojej sylwetki Darthowi Vaderowi, w trzech filmach sagi: „Gwiezdne Wojny” (1977 rok), „Imperium Kontratakuje” (1980) oraz „Powrót Jedi” (1983).

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >