Ewa Podolska z tytułem Dziennikarz Medyczny Roku 2020 - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Ewa Podolska z tytułem Dziennikarz Medyczny Roku 2020

Ewa Podolska z tytułem Dziennikarz Medyczny Roku 2020

Ewa Podolska otrzymała nagrodę przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla zdrowia w konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku 2020, w kategorii – audycje radiowe. Tego roku nagroda ta została przyznany dwóm osobom; Ewie Podolskiej za publicystykę i poradnictwo oraz Barbarze Kozłowskiej z Polskiego Radia Rzeszów w kategorii news

W uzasadnieniu obu nagród jury napisało „w uznaniu: wartości edukacyjnych opartych na medycynie faktu, kreatywności i rzetelności dziennikarskiej w podejmowaniu trudnych tematów prozdrowotnych w dobie pandemii COVID -19”

To juz czwarty tytuł Dziennikarza Medycznego Roku przyznany Ewie Podolskiej.Poprzedni otrzymała rok temu, a wcześniejsze w 2011 i 2016 roku. Czterokrotnie też otrzymała w tymże konkursie I Nagrodę.

Pięciokrotnie zdobyła główna nagrodę w Konkursie Kryształowe Pióro.

Konkurs dla dziennikarzy piszących o zdrowiu odbywał się po raz 12 . Nadesłano na niego 693 wszystkich materiałów: prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych, w tym radiowych było 183.

Wręczenie nagród odbyło się dzisiaj – 22 stycznia podczas dorocznej konferencji dla dziennikarzy zgromadzonych wokół Stowarzyszenia „Dziennikarze dla Zdrowia” tym razem przeprowadzonej on line.

Ewa Podolska prowadzi audycję „Szlachetne zdrowie w Radiu Pogoda”. Wszystkich odcinków odcinków można posłuchać tu:

https://radiopogoda.pl/szlachetne-zdrowie-w-radiu-pogoda

Dziennikarka wychodzi z założenia, że jeśli ona czegoś nie rozumie, słuchając w studio rozmówcy, to słuchacz przy odbiorniku z pewnością także nie. Dlatego drążąc temat zdrowia i choroby, zmusza ekspertów do mówienia w sposób jasny i zrozumiały.

Ewa Podolska jest dziennikarką Radia TOK FM od 1998 r. W radiu prowadzi audycje, których tematem są: medycyna, ekologia, psychologia, publicystyka. Wielokrotnie była nagradzana za audycje o tematyce zdrowotnej i ekologicznej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >