Emilian Kamiński pozostawił po sobie niepublikowane wcześniej poruszające nagranie. Apel Teatru Kamienica - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Emilian Kamiński pozostawił po sobie niepublikowane wcześniej poruszające nagranie. Apel Teatru Kamienica

Emilian Kamiński pozostawił po sobie niepublikowane wcześniej poruszające nagranie. Apel Teatru Kamienica

Emilian Kamiński zmarł rok temu. Pozostawił po sobie wiele niezapomnianych ról… i nie tylko. Pracownicy założonego przez aktora Teatru Kamienica znaleźli niedawno, tuż przed świętami, pewne poruszające nagranie z wykonaną przez gwiazdora piosenką świąteczną.

Emilian Kamiński był jednym z najpopularniejszych i cenionych aktorów teatralnych, filmowych, serialowych i dubbingowych w Polsce. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 26 grudnia 2022 r., w wieku 70 lat.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Emilian Kamiński był twórcą Teatru Kamienica

Od początku kariery Emilian Kamiński czuł, że jego największym powołaniem była gra w teatrze. Profesjonalną przygodę z aktorstwem zaczynał właśnie tam. Debiutował w 1975 r. na deskach Teatru na Woli w reżyserowanym przez Tadeusza Łomnickiego spektaklu „Pierwszy dzień wolności”.

Zobacz także: Małgorzata Ostrowska-Królikowska zachwycała w „Klanie”. Tak wyglądała w młodości

Trwająca przez dekady miłość do występów na żywo i poczucie misji doprowadziły do tego, że w 2009 r., po paru latach usilnych starań, gwiazdorowi udało się założyć Teatr Kamienica w Warszawie.

Po śmierci aktora jego dzieło znalazło się w rękach jego żony, Justyny Sieńczyłło i ich syna Kajetana. To oni dalej prowadzą placówkę. Znajdujący się w Alei Zasłużonych cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie pomnik Kamińskiego nawiązuje zaś do sceny Teatru Kamienica.

Zobacz także: Krzysztof Globisz po nieudanym małżeństwie związał się z fanką. To ona uchroniła go przed upadkiem na dno

Gwiazdor pozostawił po sobie zaskakujące świąteczne nagranie

Emilian Kamiński występował także w musicalach i śpiewał. Niedawno pracownicy Teatru Kamienica zamieścili w serwisie YouTube niepublikowaną wcześniej piosenkę świąteczną wykonywaną przez słynnego aktora, którą opatrzyli m.in. jego rodzinnymi zdjęciami.

Zobacz także: Adam Woronowicz kończy 50 lat. To jeden z najzdolniejszych polskich aktorów

Nagranie znaleźli na jednej z taśm. Na razie jednak nie udało im się ustalić, kto odpowiada za kompozycję i tekst zaśpiewanego przez Kamińskiego utworu.

Niestety nie posiadamy żadnych informacji na temat pozostałych wykonawców oraz autorów. Będziemy wdzięczni za pomoc w ich identyfikacji – można przeczytać w opisie nagrania.

Czy podoba Ci się świąteczne nagranie wykonywane przez Emiliana Kamińskiego?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >