Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata

Elon Musk, właściciel Tesli, właśnie został najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem netto przekraczającym 185 miliardów dolarów. Wyprzedził na liście najbogatszych właściciela Amazona.

Dzięki czwartkowemu wzrostowi cen akcji Tesli wartość majątku Elona Muska przekroczyła 185 miliardów dolarów. Tym samym prześcignął on Jeffa Bezosa, właściciela Amazona, który był najbogatszym człowiekiem na świecie od 2017 roku. Majątek Bezosa jest obecnie wart około 184 miliardów dolarów.

Akcje Tesli – ponad 9 razy droższe niż rok temu

Na początku 2020 roku majątek Elona Muska był wart około 27 miliardów dolarów. W tym czasie ledwo się mieścił w pierwszej pięćdziesiątce najbogatszych ludzi na Ziemi. Awans Muska na szczyt najbogatszych ludzi świata był najszybszy w historii. Ponaddziewięciokrotny wzrost cen akcji Tesli w ciągu ostatniego roku, a także pakiet jego hojnych wynagrodzeń zwiększyły wartość jego majątku netto o ponad 150 miliardów dolarów.

W lipcu Elon Musk wyprzedził Warrena Buffetta, stając się siódmą najbogatszą osobą świata. W listopadzie wyprzedził Billa Gatesa i został drugim najbogatszym człowiekiem na świecie. Musk zyskał więcej pieniędzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy niż wartość netto całego majątku Billa Gatesa wynosząca 132 miliardy dolarów.

W czwartek akcje Tesli poszybowały w górę o 4 proc. i były sprzedawane po mniej więcej 790 USD. Wartość rynkowa firmy wzrosła do 737,6 miliardów dolarów. To sprawia, że produkująca samochody elektryczne Tesla jest warta więcej niż Toyota, Volkswagen, Hyundai, GM i Ford razem wzięte.

A jak Elon Musk zareagował na to, że został najbogatszym człowiekiem świata?

Reakcja Elona Muska na Twitterze
Reakcja Elona Muska na Twitterze

Na co Elon Musk przeznacza swoje pieniądze

W jednym z wcześniejszych tweetów Musk pytany o pieniądze, odpowiedział internaucie: „Powinieneś zapytać, dlaczego w ogóle chciałbym mieć pieniądze. To nie jest to, o czym myślisz. Mam bardzo mało czasu na rekreację. Nie mam domów wakacyjnych, jachtów ani niczego w tym stylu”.

I wyjaśnił: „Blisko połowa moich pieniędzy jest przeznaczona na pomoc w problemach na Ziemi, a połowa na pomoc w utworzeniu samowystarczalnego miasta na Marsie, aby zapewnić kontynuację życia (wszystkich gatunków) w przypadku uderzenia w Ziemię meteorytu albo w razie III wojny światowej, podczas której zniszczymy siebie”.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >