Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!
Diana Ross to popularna amerykańska piosenkarka. W latach 60. była liderką zespołu The Supremes. W pewnym momencie zdecydowała się na karierę solową. Śpiewa w stylu R&B, soul i pop.
Jej debiutancki album odniósł wielki sukces. Właśnie na nim znalazło się „Ain’t No Mountain High Enough„. Piosenka stała się ogromnym przebojem na całym świecie. To ona przyniosła Dianie Ross pierwszą w solowej działalności nominację do prestiżowej nagrody Grammy.
Jak powstało „Ain’t No Mountain High Enough„?
Ashford & Simpson to duet składający się z męża i żony. W 1966 roku napisali oni „Ain’t No Mountain High Enough„. Początkowo chciała ją wykonać brytyjska piosenkarka Dusty Springfield. Autorska para jednak odmówiła.
Następnie nagrali ją Marvin Gaye i Tammi Terrel w 1967 roku. Natomiast za produkcję odpowiadali Harvey Fuqua oraz Johnny Bristol. Wtedy stała się ona hitem po raz pierwszy. Zajęła 19. miejsce na liście przebojów magazynu „Billboard”.
Ta wersja “Ain’t No Mountain High Enough” jest wciąż popularna. Kilkukrotnie wykorzystano ją na ścieżkach dźwiękowych różnych filmów. Mogliśmy usłyszeć ją w m.in. „Mamuśce”, „Tytanach” czy „Strażnikach Galaktyki”.
Zobacz także: Jest prawdziwą damą polskiego kina. Grażynę Szapołowską pokochały tysiące widzów
Diana Ross i wielki przebój po raz drugi
W 1970 roku Diana Ross postanowiła nagrać swoją wersję „Ain’t No Mountain High Enough”. Na początku miała co do tego obawy. Jej wykonanie było całkowitą modyfikacją oryginalnej piosenki. Tym razem była utrzymana w stylu podobnym do gospel.
Znalazły się też elementy charakterystyczne dla muzyki klasycznej. W chórkach udzielili się m.in. Ashford & Simpson. Utwór okazał się jeszcze większym hitem niż za pierwszym razem. Zdobywał szczyty najróżniejszych list przebojów. Spotęgował też sukces debiutanckiej płyty Diany Ross.
Ta wersja „Ain’t No Mountain High Enough” znalazła się w filmie „Kurczak Mały”. Piosenkę wykonywało też wielu innych artystów. Aranżowano ją na wiele sposobów i korzystano z przeróżnych stylów muzycznych. Swoje wersje tego wielkiego przeboju nagrali m.in. Inner Life, Boys Town Gang, Jimmy Barnes, Jimmy Somerville czy Brownstone. Za każdym “Ain’t No Mountain High Enough” razem zachwyca słuchaczy na nowo.
Zobacz także: Anna Seniuk jest już po operacji. Organizm aktorki się zbuntował
Poznaj historie największych gwiazd muzyki w audycji Aleja Sław Radia Pogoda w każdy weekend od 14:00.
Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!
Dodaj komentarz