Dezinformacja w internecie – jak sobie z nią radzić [PODCAST] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Dezinformacja w internecie – jak sobie z nią radzić [PODCAST]

Dezinformacja w internecie – jak sobie z nią radzić [PODCAST]

W najbliższym czasie będziemy zalewani mnóstwem informacji – i tych prawdziwych, i tych nieprawdziwych, specjalnie przygotowywanych, żeby dezinformować. Trzeba pamiętać, że Putin ma całą armie tzw. trolli, którzy będą sieli zamęt w internecie. Jak się uodpornić na dezinformacje i na to, co będzie się działo w internecie, radzi Maciej Kawecki, ekspert ds. bezpieczeństwa w sieci.

– Czeka nas fala dezinformacji, wojna przenosi się dziś do internetu, przestrzeń internetowa będzie przedmiotem ataku. Będziemy zalewani tysiącami wypowiedzi polityków rosyjskich czy europejskich, które tak naprawdę nigdy nie zostały wypowiedziane – mówi Maciej Kawecki.

Jak sobie radzić z dezinformacją i zamętem w sieci?

Ekspert podpowiada:

  • Zawsze weryfikujmy źródło informacji.
  • Nie rozsiewajmy informacji, na których się nie znamy. Jeśli przekazujemy dalej post, to sprawdzajmy, czy źródło z którego korzystamy, jest zweryfikowane.
  • Jeśli widzimy przemieszczające się kolumny wojsk, nie róbmy zdjęć i nie publikujmy ich w internecie. Pamiętajmy, że każde zdjęcie zawiera metadane, na postawie których można dokładnie określić, gdzie i kiedy zostało ono zrobione. Publikując je w sieci, przekazujemy obcemu wywiadowi informacje, w jaki sposób nasz kraj się zabezpiecza.

Posłuchaj podcastu:

Sprawdź też:

Komentarze

2 odpowiedzi na „Dezinformacja w internecie – jak sobie z nią radzić [PODCAST]”

  1. […] Przeczytaj także: Dezinformacja w internecie – jak sobie z nią radzić [PODCAST] […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >