Czy jesteś kreatywny? Ten obrazek zdradza wiele. Przyjrzyj się uważnie! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Czy jesteś kreatywny? Ten obrazek zdradza wiele. Przyjrzyj się uważnie!

Czy jesteś kreatywny? Ten obrazek zdradza wiele. Przyjrzyj się uważnie!

Co widzisz jako pierwsze? Na podstawie tej grafiki dowiesz się nieco więcej o swojej osobowości. Rozwiąż prosty psychotest i przekonaj się, czy kreatywność to twoje drugie imię.

Co ciekawe, ten prosty obrazek liczy sobie już ponad sto lat. Pierwszy raz pojawił się w niemieckim tygodniku humorystycznym „Fliegende Blätter„. Grafika stworzona przez anonimowanego ilustratora pod koniec XIX wieku niemal natychmiast wzbudziła spore zainteresowanie wśród czytelników. Potencjał naukowy dostrzegli w niej psychologowie.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Wśród pionierskich badaczy złudzeń optycznych znalazł się między innymi Jospeh Jastrow. Amerykański specjalista szczególnie interesował się psychologią eksperymentalną. Nic dziwnego, że opublikowana iluzja stała się wkrótce podstawą jego analiz. Jastrow twierdził, że wzrok jest najważniejszym zmysłem człowieka.

Zobacz także: Krzysztof Krawczyk nagrał ją lata temu. Tak powstawał „nowy” utwór artysty

Wyjaśniał, że mentalne przetwarzanie obrazów ma kluczowe znaczenie dla interpretacji świata. Ponadto, kwestia tego, co widzą ludzie, miała być zależna nie tylko od ich stanu emocjonalnego, ale także od otoczenia.

Co widzisz jako pierwsze? Nieoczywisty obrazek

Grafika już od samego powstania wzbudzała niemałe kontrowersje. Psychologowie twierdzą, że może mówić wiele o naszej osobowości, jednak jest to przede wszystkim forma rozrywki. Pamiętajcie, że przy podawaniu odpowiedzi należy uwzględnić wyłącznie pierwsze wrażenie.

Spójrz na obrazek. Co widzisz jako pierwsze? Królika czy kaczkę?

Zobacz także: Test dla mistrzów spostrzegawczości. Wystarczy ci 10 sekund?

Co decyduje o tym, że widzimy królika bądź kaczkę? Według niektórych badaczy kwestia tego, co ujrzymy, zależna jest w dużej mierze od percepcji. Jeśli wzrok powędruje w lewą część obrazka, natychmiast zobaczymy dziób kaczki. Natomiast wzrok skierowany w przeciwną stronę spowoduje, że na grafice wyklaruje się pyszczek królika.

Królik czy kaczka?

Co widzisz jako pierwsze? Jeśli odpowiedź na pytanie brzmi „kaczka„, spieszymy z wyjaśnieniem – jesteś optymistą. Widzisz rzeczywistość w samych superlatywach. W twoim życiu emocje odgrywają ogromną rolę. Sytuacja inaczej wygląda w przypadku odpowiedzi „królik„. Jesteś nie tylko realistą, ale również osobą twardo stąpającą po ziemi. Kierujesz się głównie rozsądkiem i faktami, więc widzisz rzeczy takie, jakie naprawdę są. Warto dodać, że niektórzy są w stanie od razu dostrzec oba zwierzęcia. Takie osoby są z natury bardzo kreatywne oraz twórcze.

Zobacz także: Wszystko się zmienia, zauważyli to już starożytni. Jak ewoluowała nauka?

Co widzisz jako pierwsze?

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >