Czerwone Gitary w żałobie. Nie żyje Arkadiusz Malinowski - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Czerwone Gitary w żałobie. Nie żyje Arkadiusz Malinowski

Czerwone Gitary w żałobie. Nie żyje Arkadiusz Malinowski

Zespół Czerwone Gitary za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku przekazał smutną wiadomość. W wieku zaledwie 48 lat zmarł były gitarzysta formacji Arkadiusz Malinowski.

Arkadiusz Malinowski dołączył do zespołu w 1999 roku. Zastąpił wówczas zmagającego się z problemami zdrowotnymi Bernarda Dornowskiego. To właśnie występy w formacji przyniosły mu rozpoznawalność. Wraz z Czerwonymi Gitarami dał liczne koncerty. W formacji był do 2003 roku.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Tuż po naszym noworocznym koncercie dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Były muzyk zespołu Czerwone Gitary – Arek Malinowski nie żyje. Miał 48 lat. – napisali koledzy z zespołu na Facebooku.

Zobacz także: Quiz. Rozpoznaj najważniejsze postaci z PRL. Jeśli wtedy żyłeś, musisz mieć 9/12

Arkadiusz Malinowski nie żyje. Kim był?

Arkadiusz Malinowski był polskim kompozytorem, basistą i wokalistą. To właśnie zasilenie szeregów legendarnej polskiej formacji przyniosło mu rozpoznawalność w polskiej branży muzycznej. Z Czerwonymi Gitarami był związany do 2003 roku, wówczas zdecydowała się opuścić grupę i rozpocząć działalność solową.

Zobacz także: Oni współtworzyli kultowy „Jarmark”. Takiego spotkania nie było od 35 lat!

Na swoim koncie ma również występy z innymi cenionymi polskimi muzykami. Współpracował między innymi z gitarzystą rockowym znanym z występów w takich zespołach, jak Heam i Turbo – Wojciechem Hoffmannem, z którym nagrał jego dwie solowe płyty: „Drzewa” i „Behind the Windows”, a także skrzypkiem i kompozytorem Adamem Bałdychem i gitarzystą Markiem Redulim.

Zobacz także: Maryla Rodowicz zniesmaczona „Sylwestrem z Dwójką”. Utyskuje na organizację

Czerwone Gitary żegnają Arkadiusza Malinowskiego

Koledzy z Czerwonych Gitar pożegnali Arkadiusza Malinowskiego we wzruszającym poście, który zamieścili na swoim profilu na Facebooku. Wspomnieli w nim nie tylko o talencie artysty, ale również o jego pogodnej osobowości.

Wirtuoz gry na gitarze basowej, wokalista, kompozytor. Zawsze pogodny, zawsze uśmiechnięty, zawsze koleżeński – tak wspominają Malinowskiego koledzy z zespołu.

Jak podaje portal Interia.pl, pogrzeb muzyka odbędzie się 4 stycznia. Urna z jego prochami zostanie wystawiona w Kościele pw. NS NMP w Barlinku. Arkadiusz Malinowski spocznie tam na cmentarzu komunalnym.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Autor:

Zobacz więcej >