Czerwone Gitary w sercu Polski - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Czerwone Gitary w sercu Polski

Czerwone Gitary w sercu Polski

Jedne z pierwszych koncertów zespołu Czerwone Gitary w sercu stolicy.

,

Równo 54 lata temu swój pierwszy koncert w Sali Kongresowej dał zespół Czerwone Gitary podczas Gitariady. Był to początek kariery zespołu, która po tym nabrała szybkiego tempa.

Zespół Czerwone Gitary został założony 3 stycznia 1965 roku i żaden z członków nie przypuszczał, że za niecałe dwa lata będą występować na głównej scenie w Pałacu Kultury i Nauki. W 1966 roku wydali również swoją pierwszą płytę pod tytułem „To właśnie my”, który sprzedał się w ponad 160 tysiącach egzemplarzy. W późniejszych latach kariery zasłynęli takimi utworami jak „Ciągle pada”, „Tak bardzo się starałem”, „Takie ładne oczy”, „Dozwolone do lat 18”, czy „Lecz tylko na chwilę”.

Zespół pomimo licznych zmian w składzie przetrwał do dzisiaj i nadal koncertuje w całej Polsce. Niezmiennym członkiem zespołu jest Jerzy Skrzypczyk, który współtworzył w 1965 Czerwone Gitary, choć na początku grał jedynie jako perkusista. Szybko jednak zaczął również śpiewać i jego głos możemy słyszeć aż do dzisiaj w nowych utworach Czerwonych Gitar.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >