Zaśpiewała największy przebój Krawczyka. Fani w ekstazie: "Jak anioł"
W ubiegły piątek, 22 maja, Polsat Hit Festiwal zamienił Sopot w muzyczną stolicę Polski. W koncercie poświęconym Krzysztofowi Krawczykowi wzięła udział m.in. piosenkarka Natalia Szroeder, która razem z Andrzejem Smolikiem wykonała jeden z piękniejszych utworów "polskiego Elvisa Presleya" - "Bo jesteś ty". Internauci nie kryli swego zachwytu: "Tak się śpiewa w hołdzie dla artysty".
- Organizatorzy Polsat Hit Festiwalu uhonorowali pamięć o Krzysztofie Krawczyku
- Podczas koncertu wystąpili m.in. Edyta Górniak, Kayah i Natalia Szroeder.
- Jurorka "Must Be the Music" oczarowała publiczność wykonaniem utworu "Bo jesteś ty".
Dokładnie pięć lat temu, 5 kwietnia 2021 roku, media obiegła wstrząsająca wiadomość o śmierci polskiego barda, wokalisty Trubadurów i muzyka wszechstronnego – Krzysztofa Krawczyka. Tegoroczny Polsat Hit Festiwal okazał się idealną okazją, aby oddać hołd artyście. Koncert "Krzysztof Krawczyk. To już 5 lat" przypomniał słuchaczom mnóstwo nieśmiertelnych przebojów, takich jak "Chciałem być", "Za tobą pójdę jak na bal" czy też "Parostatek".
Rozwiąż quiz o szlagierach sprzed lat. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem...
Quiz: Quiz. Szlagiery sprzed lat. Przy 5. pytaniu wzruszenie murowane!
Koncert "Krzysztof Krawczyk. To już 5 lat". Tak oddali bardowi hołd
Koncert "Krzysztof Krawczyk. To już 5 lat" wypełnił Operę Leśną szeregiem utalentowanych muzyków, a repertuar "polskiego Elvisa Presleya" zyskał nową odsłonę. Wśród występujących znaleźli się chociażby Sławek Uniatowski, Sidney Polak, chór Sound'n'Grace, Andrzej Piaseczny, Edyta Górniak, Kayah, a także Natalia Szroeder.
Wygląda na to, że widzom w szczególności przypadł do gustu występ jurorki "Must Be the Music". Co poniektórzy okrzyknęli nawet Natalię Szroeder "aniołem". Piosenkarka połączyła siły z Andrzejem Smolikiem, kompozytorem, producentem muzycznym i multiinstrumentalistą. Wspólnie wykonali jedną z najbardziej wzruszających kompozycji w dorobku Krzysztofa Krawczyka.
Oczywiście mowa o piosence "Bo jesteś ty", którą skomponował nie kto inny niż Przemysław Myszor znany z Myslovitz. Muzyk przekazał tę piosenkę Krzysztofowi Krawczykowi. Choć wokalista miał początkowo wątpliwości, ostatecznie nagrał ten utwór na album "...Bo marzę i śnię" z 2002 roku. I tak rozpoczęła się historia.
Jurorka "Must Be the Music" zadziwiła wszystkich. "Prawdziwa uczta dla uszu"
Jak internauci ocenili interpretację Natalii Szroeder? W komentarzach czytamy: "Słuchanie jej to czysta przyjemność, prawdziwa uczta dla uszu. Widać, że wkłada w to całe serce i pasję. To nie jest zwykłe śpiewanie, to prawdziwa magia".
"Wrażliwość tej kobiety wylewa się z ekranu. To inny wymiar. Przepiękna, delikatna, zmysłowa, wrażliwa kobieta, która śpiewa całą sobą", "To było przepiękne. Ta dziewczyna to anioł", "Tak się śpiewa w hołdzie dla artysty. Z szacunkiem. Natalia cudownie to zrobiła", "Ale ona ma świetną intuicję, że śpiewa tak w punkt i bez grama przesady", "Najpiękniejsze wykonanie tego utworu" – komentują użytkownicy YouTube'a.
"Bo jesteś ty" w wykonaniu Natalii Szroeder i Andrzeja Smolika można posłuchać tutaj:
Źródła: RadioPogoda.pl, YouTube @Polsat, Polsat.pl