Wrocławskie Dni Seniora 2026. Tygodnie pełne atrakcji, spotkań i wspólnej zabawy
Wrocław po raz kolejny stanie się stolicą aktywnego seniora. W programie Wrocławskich Dni Seniora 2026 znajdą się wydarzenia edukacyjne, kulturalne, sportowe i prozdrowotne. Nie zabraknie także znanych i lubianych punktów programu, takich jak Marsz Kapeluszy czy Prywatka z Radiem Pogoda, które jest patronem medialnym imprezy.
- W programie wykłady, warsztaty, spacery i konkursy.
- Marsz Kapeluszy to kolorowe stylizacje mieszkańców.
- Halina Frąckowiak wystąpi na Prywatce z Radiem Pogoda.
Wrocławskie Dni Seniora już 18 września 2026 roku! To jedno z największych wydarzeń skierowanych do osób starszych na Dolnym Śląsku. Organizowane przez Wrocławskie Centrum Seniora święto od lat zachęca do aktywnego spędzania czasu, integracji i korzystania z bogatej oferty przygotowanej przez instytucje, organizacje oraz partnerów wydarzenia.
W ramach wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych aktywnościach odbywających się w różnych częściach miasta. Program obejmuje m.in. wykłady, warsztaty, wydarzenia artystyczne, spacery z przewodnikiem, zajęcia ruchowe, bezpłatne badania i konsultacje zdrowotne oraz konkursy z nagrodami.
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów Wrocławskich Dni Seniora jest Marsz Kapeluszy, który co roku przyciąga mieszkańców kolorowymi i pomysłowymi stylizacjami. 18 września o 14:30 przejdzie wokół wrocławskiego Rynku.
Załóżcie kolorowe kapelusze, zabierzcie rodzinę, przyjaciół i dobry humor. Spotkajmy się na Rynku i wspólnie rozpocznijmy największe święto seniorów we Wrocławiu! - zachęcają organizatorzy.
Radio Pogoda, patron medialny wydarzenia, zaprasza także na wyjątkową Prywatkę z Radiem Pogoda. To okazja do wspólnej zabawy przy największych przebojach oraz spotkania z prowadzącymi stacji. W poprzednich edycjach wydarzenie połączone było z koncertem gwiazdy specjalnej i cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników.
Od godziny 16:00 Rynek zamieni się w największy parkiet taneczny pod gołym niebem. Do wspólnej zabawy zaproszą Zygmunt Chajzer i Joanna Kruk, prowadząc uwielbianą Prywatkę z Radiem Pogoda. Podczas tanecznej zabawy na scenie wystąpi Halina Frąckowiak – jedna z największych legend polskiej estrady.
Jej koncert będzie przeplatany kolejnymi odsłonami Prywatki z Radiem Pogoda, dzięki czemu przez całe popołudnie będzie można zarówno tańczyć, jak i wspólnie śpiewać największe przeboje. Usłyszymy między innymi: "Papierowy księżyc", "Mały elf" czy "Bądź gotowy dziś do drogi". To nie będzie zwykły koncert ani zwykła potańcówka. To wyjątkowe muzyczno-taneczne widowisko, które sprawi, że finał inauguracji Dni Seniora Wrocław 2026 na długo pozostanie w pamięci uczestników!
Najważniejsze atrakcje Wrocławskich Dni Seniora
- wydarzenia kulturalne i artystyczne,
- wykłady oraz warsztaty edukacyjne,
- bezpłatne badania i konsultacje zdrowotne,
- spacery z przewodnikiem i aktywności sportowe,
- konkursy z nagrodami,
- tradycyjny Marsz Kapeluszy,
- uroczysta inauguracja i wręczenie wyróżnień,
- Prywatka z Radiem Pogoda.
Wrocławskie Dni Seniora to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu, poznania nowych ludzi oraz skorzystania z różnorodnych propozycji przygotowanych specjalnie z myślą o starszych mieszkańcach miasta.
Najważniejsze informacje. Data, godzina, miejsce
- 18 września 2026 (piątek)
- 13:00–18:00
- Rynek – Plac Solny i Plac Gołębi
Źródła: RadioPogoda.pl