Cezary Pazura ujawnił swoje zarobki - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Cezary Pazura ujawnił swoje zarobki

Cezary Pazura ujawnił swoje zarobki

,

Znany aktor Cezary Pazura w filmie na swoim kanale na YouTube zdradził, ile zarabia za dzień zdjęciowy. Dowiedz się, jak aktorzy w Polsce określają stawki za występ.

Od lat na swoim kanale na YouTube Cezary Pazura opowiada ciekawostki i anegdoty ze świata filmu. Dzieli się również z widzami swoimi doświadczeniami jako aktor, a także zdradza różne smaczki, dotąd nieznane szerszej publice. Jak sam zauważył, nakręcił już na tym kanale ponad 240 filmów!

Teraz w jednym z najnowszych nagrań aktor, odpowiadając na pytania fanów, poruszył kwestię zarobków aktorów w trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Od kiedy w całym kraju zaczęły obowiązywać obostrzenia, pozamykano też muzea, teatry, kina, sale koncertowe i domy kultury. Tak jak wielu Polaków, również artyści zaczęli przez to tracić pracę. Teraz Cezary Pazura zdradził, w jaki sposób kryzys odczuła jego branża.

Aktorskie początki Cezarego Pazury

Najpierw aktor opowiedział widzom o swoich trudnych początkach w Warszawie. Mówił, że po przyjeździe do stolicy klepał biedę. Wieczorami pracował jako aktor, a rano „chodził na wagony”. Praca polegała na zrzucaniu przywiezionego pociągami towarowymi węgla łopatą w hałdy obok torów, a potem – znów łopatami – napełnianiu węglem ciężarówek. Po tej pracy Cezary Pazura szedł na 10:00 na próbę do teatru. Jak gwiazdor wspomina, nie było go stać na wynajęcie mieszkania, więc za zgodą dyrektora nocował w teatrze. W nocy owijał się materiałem z kulis a spał na dwóch zsuniętych fotelach.

Bogusław Linda sprowadza na ziemię

Mimo trudnych pierwszych lat w stolicy, Pazurze udało się zrobić oszałamiającą karierę. Jednak, gdy stawał się coraz bardziej rozpoznawalny i pracował z coraz ważniejszymi ludźmi świata filmu, wciąż miał mylne przeświadczenie o aktorskich zarobkach. Jak wspomina, dopiero Bogusław Linda sprowadził go w tej kwestii na ziemię:

„Ja mu powiedziałem: Boguś jesteś agentem, to ja chcę tyle za „Psy 2”. On tak popatrzył na mnie: Co ty pier***! Wyżej d*** nie podskoczysz, to jest taki kraj. Masz żądać tyle, ile możesz żądać, a nie jak w Ameryce. Gdzie ty żyjesz, opanuj się” – opowiada Cezary Pazura.

Jak mówi gwiazdor, w Polsce aktorzy przy ustalaniu stawek za swój występ sugerują się… głównie pogłoskami. Jak mówi:

„Słyszysz legendy, ile oni zarabiają. Potem dzwonię i pytam się „Ile zarabiasz?” i słyszę: „Co ty, żartujesz? Przecież to nieprawda” i zostajesz z tym, jak z ręką w nocniku. Koledzy też nie chcą mówić, ile zarabiają, bo po co ja mam wiedzieć” – mówi Pazura.

Ile zarabia Cezary Pazura

Jak opowiedział aktor, w zależności od tego, w jakim projekcie bierze udział, jego stawka waha się od 500 do 10 tysięcy złotych za dzień zdjęciowy. Jednak przyznaje, że gaże za jego ostatnie role nie należały do tych najwyższych. Przyznał też, że zdarzało mu się nawet grać… za darmo! Dodał, że godził się na to, żeby potem w środowisku nie rozeszła się plotka, że Cezary Pazura jest trudny we współpracy i uważa się za gwiazdora, co utrudniłoby mu uzyskanie kolejnych ról.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >