Brad Pitt wolontariuszem - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Brad Pitt wolontariuszem

Brad Pitt wolontariuszem

,

Brad Pitt przez cały dzień rozdawał pudła z artykułami spożywczymi rodzinom o niskich dochodach w południowo-środkowym Los Angeles.

Brad Pitt dzielnie pracował ubrany w sfatygowane dżinsy, flanelową koszulę w czarno-czerwoną kratę i biały podkoszulek. W związku z koronawirusem nosił maseczkę i rękawiczki, a także starał się zachowywać dystans społeczny. Tłumy ludzi ustawiały się w kolejce po jedzenie z ciężarówki, którą aktor sam jeździł i rozładowywał.

https://twitter.com/monicaheisey/status/1329172125702242305?s=20

Według innych wolontariuszy, wiele osób, które odbierały pudła z żywnością, nie miało pojęcia, że dostają je od jednego z najsłynniejszych aktorów świata. Świadkowie twierdzą, że jego niewyszukany strój, a także maska, którą zdejmował tylko w czasie przerw na papierosa i posiłki, skutecznie utrudniały identyfikację gwiazdora.

Inni wolontariusze chwalą aktora za jego bezpośredniość, skromność i zaangażowanie. Twierdzą, że widać było, iż ta praca na rzecz innych sprawiała mu ogromną przyjemność. Poza tym przez wiele godzin pracował naprawdę ciężko. Co jakiś czas robił sobie tylko krótką, trzyminutową przerwę na papierosa i szybko wracał do pracy.

Wyglądał na bohatera

„Brad naprawdę wyglądał na bohatera, nie zwalniał tempa przez cały dzień” – opowiadał dziennikowi „Daily Mail” naoczny świadek. „ Już samo zobaczenie go prowadzącego dużą ciężarówkę w południowo-środkowym Los Angeles w czasach COVID-u było niesamowite” – relacjonował inny. „Był całkowicie zaangażowany. Widać było, że nie chodziło mu o to, żeby się tylko pokazać” – mówił jeden ze świadków. „Angażował się w tę pracę prawdopodobnie bardziej niż ktokolwiek inny. Widać było, że naprawdę wkłada w to dużo serca. Wydawało się, że to był prawdziwy Brad Pitt, którego tak naprawdę nigdy nie widzimy” – dodał inny.

56-letni zdobywca Oscara chętnie rozmawiał z innymi wolontariuszami podczas przerw. W pewnym momencie, jak doniósł „Daily Mail”, Brad Pitt przyniósł z szoferki swojej ciężarówki przenośny głośnik, podłączył go do swojego iPhone’a i puszczał relaksujące melodie.

Jak pisze „Daily Mail”, podczas pracy na rzecz ubogich rodzin w południowo-środkowym Los Angeles Brad Pitt pokazał się po raz pierwszy publicznie od czasu, gdy podobno rozstał się z Nicole Poturalski.

Działalność charytatywna Brada Pitta

Brad Pitt jest znany ze swojej działalności charytatywnej i społecznej. W 2008 roku wraz z Angeliną Jolie przeznaczył 12 mln dolarów na rzecz walki z wirusem HIV i epidemią AIDS oraz gruźlicą w Etiopii. Wraz z m.in. George’em Clooneyem i Mattem Damonem jest jednym z założycieli Not On Our Watch, organizacji dążącej do powstrzymania masowych okrucieństw. W 2006 roku założył fundację Make It Right, by sfinansować budowę 150 zrównoważonych, niedrogich nowych domów w Nowym Orleanie po zniszczeniach spowodowanych przez huragan Katrina .

Zobacz więcej >