Bette Midler sprzedaje penthouse na Manhattanie za 50 milionów dolarów - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Bette Midler sprzedaje penthouse na Manhattanie za 50 milionów dolarów

Bette Midler sprzedaje penthouse na Manhattanie za 50 milionów dolarów

,

14-pokojowy penthouse Bette Midler zajmuje trzy najwyższe piętra zabytkowego budynku przy Piątej Alei. Można go kupić w agencji Brown Harris Stevens.

Bette Midler, czterokrotna zdobywczyni Złotego Globu, i jej mąż, artysta performer Martin von Haselberg, zamieszkali w penthousie przy Piątej Alei w 1996 roku. W wywiadzie dla „New York Timesa” aktorka nazwała swoje mieszkanie „wiejskim domem w mieście”. 74-letnia Bette Midler i jej 70-letni mąż postanowili przenieść się do mniejszego mieszkania, zwłaszcza że z domu wyprowadziła się ich córka. W czerwcu Sophie von Haselberg, także aktorka, znana między innymi z filmu Woody’ego Allena „Nieracjonalny mężczyzna”, wyszła za mąż, za Harry’ego J.N. Guinnessa. Jak powiedziała Bette Midler, „to był ślub pandemiczny, bardzo mały ślub, a jej świeżo poślubiony mąż nie był strzyżony od trzech miesięcy”.

Penthouse Bette Midler
Penthouse Bette Midler. Fot. Brown Harris Stevens

Mieszkanie Bette Midler jest rzeczywiście bardzo duże – ma ok. 650 metrów kwadratowych powierzchni. Do tego dochodzi jeszcze blisko 280 metrów kwadratowych tarasów i ogród na dachu o powierzchni 900 metrów kwadratowych. Apartament znajduje się na trzech najwyższych piętrach budynku – od piętnastego do siedemnastego. Ma wspaniały widok na Central Park, zbiornik wodny Jacqueline Kennedy Onassis w Central Parku i panoramę miasta. Zabytkowy neorenesansowy budynek pochodzi z 1925 roku i został zaprojektowany przez znanego nowojorskiego architekta Emery’ego Rotha.

Penthouse Bette Midler
Widok z tarasu apartamentu Bette Midler na Manhattanie. Fot. Brown Harris Stevens

Penthouse wystawiono na sprzedaż za 50 milionów dolarów za pośrednictwem agencji Brown Harris Stevens. Utrzymanie apartamentu także nie jest tanie – miesięczny czynsz, obejmujący konserwację i całodobową obsługę portiera, wynosi prawie 26 tysięcy dolarów.

Bette Midler jest dwukrotną zdobywczynią Tony Award, przyznawaną twórcom teatralnym. Cztery razy zdobyła Złoty Glob, trzy razy otrzymała Nagrodę Grammy i trzy telewizyjne Primetime Emmy Awards.

Bette Midler dba o miejską zieleń w Nowym Jorku

Jako wieloletnia mieszkanka Nowego Jorku Bette Midler czuje się mocno związana ze swoim miastem. W 1995 roku założyła New York Restoration Project (NYRP). Jest to organizacja non-profit, której celem jest rewitalizacja zaniedbanej miejskiej zieleni publicznej i parków w uboższych dzielnicach Nowego Jorku.

Kiedy w 1999 r. miasto planowało sprzedać na aukcji 114 komunalnych parków pod zabudowę komercyjną, Midler stanęła na czele koalicji organizacji ekologicznych, aby je uratować. Założony przez nią NYRP stał się wtedy właścicielem 52 najbardziej zaniedbanych działek. Dziś Midler i jej organizacja współpracują z lokalnymi wolontariuszami i grupami społecznymi. Dbają o to, by te parki były bezpieczne, czyste i zadbane. W 2003 roku Bette Midler otworzyła Swindler Cove Park. Jest to nowy park publiczny o powierzchni 2 hektarów na brzegu rzeki Harlem ze specjalnie zaprojektowanymi placówkami edukacyjnymi. Założyła także Peter Jay Sharp Boathouse – wspólnotowy ośrodek wioślarski. Jej organizacja oferuje bezpłatną edukację ekologiczną dla uczniów dotkniętych ubóstwem.

Zobacz więcej >