Banksy namalował nowy mural. Właściciel domu, na którym powstał, wstrzymuje się z jego sprzedażą - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Banksy namalował nowy mural. Właściciel domu, na którym powstał, wstrzymuje się z jego sprzedażą

Banksy namalował nowy mural. Właściciel domu, na którym powstał, wstrzymuje się z jego sprzedażą

,

Na jednym z domów na Vale Street w Bristolu powstał nowy mural Banksy’ego. Dom wystawiony był na sprzedaż, teraz jednak jego właściciel na nowo musi przemyśleć sprawę jego zbycia.

Mural Banksy’ego, zatytułowany „Aachoo!”, zauważono w czwartek 10 grudnia. Dzieło przedstawia kichającą starszą kobietę. Podczas kichania kobieta nie zasłania ani ust, ani nosa. Z ręki wypadają jej torebka i laska, a z ust wyfruwa sztuczna szczęka. Dom, na którym powstał mural, stoi na wyjątkowo stromej ulicy. Przez to kichająca kobieta sprawia wrażenie, jakby burzyła cały ciąg domów. Niektórzy doszukują się w dziele Banksy’ego nawiązań do epidemii koronawirusa.

Banksy podbija cenę

Brytyjskie media podały, że właściciele domu, na którym pojawił się mural, wcześniej umieścili na zewnątrz budynku napis „sprzedany”. Tymczasem wycofali się jednak z transakcji, ponieważ dzieło Banksy’ego może zdecydowanie podnieść wartość nieruchomości. Dom należy do 57-letniej Aileen Makin. Jej syn, Nick Makin, mówił w sobotę: – Mural podnosi wartość nieruchomości. Potrzeba chwili, żeby to przemyśleć. Dodał, że rodzina postara się, by dzieło Banksy’ego było chronione.

Tajemniczy artysta

Artysta na swojej stronie internetowej i na Instagramie potwierdził, że mural jest jego autorstwa. Banksy zaczynał jako artysta graffiti. Później wybrał technikę szablonową, którą rozwinął i której zawdzięcza swą sławę. Stał się jednym z najbardziej znanych artystów na świecie. W październiku 2019 roku praca Banksy’ego pod tytułem „Devolved Parliament” została sprzedana na aukcji w londyńskim Sotheby’s za 9,9 milionów funtów (około 48 mln zł).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >