Anna Jurksztowicz z kolejnym singlem o miłości. Tym razem do stolicy - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Anna Jurksztowicz z kolejnym singlem o miłości. Tym razem do stolicy

Anna Jurksztowicz z kolejnym singlem o miłości. Tym razem do stolicy

Anna Jurksztowicz jest jedną z najbardziej cenionych i utalentowanych polskich wokalistek. Aż trudno uwierzyć, że niedawno obchodziła jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. Piosenkarka właśnie zaprezentowała nowy singiel.

Choć Anna Jurksztowicz urodziła się i wychowała w Szczecinie, to stolica zajmuje wyjątkowe miejsce w jej sercu. Gwiazda w poście na Instagramie wyznała, że „zawsze warto wracać do Warszawy”. Gwiazda jest znaną i cenioną piosenkarką oraz producentką i wydawczynią muzyczną.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Anna Jurksztowicz debiutowała w bardzo młodym wieku. Mając zaledwie 16 lat, dołączyła do zespołu wokalnego muzyki dawnej – Musicus Poloniensis. Jako solistka po raz pierwszy wystąpiła podczas Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1985 roku podbiła serca publiczności i jury występując w konkursie „Premier”. Śpiewając utwór „Diamentowy kolczyk”, zdobyła pierwszą nagrodę. Drzwi do jej kariery muzycznej otworzyły się przed nią otworem. Zaczęła występować na festiwalach, nie tylko w Polsce, ale również między innymi w NRD, ZSRR, RFN i Szwecji, gdzie na jej koncertach gromadziły się tłumy.

Zobacz także: Sława Przybylska znów występuje. To sądzi o „Miłości w Portofino”

Anna Jurksztowicz na scenie od 35 lat!

Na swoim koncie gwiazda ma współpracę z cenionymi autorami tekstów oraz muzykami. Nagrała także wiele piosenek do polskich filmów i seriali TV. Ostatni album artystki, zatytułowany „Jestem taka sama”, ukazał się na rynku w 2020 roku z okazji 35-lecia pracy artystycznej wokalistki. Zaśpiewała na nim m.in. z Andrzejem Piasecznym w utworze „Kochanie, ja nie wiem”.

Zobacz także: Jako dziecko był gwiazdą „M jak miłość”. Franciszek Przybylski nie rozstał się z branżą filmową

Będzie hit na miarę Eurowizji?

20 października artystka udostępniła nowy singiel i teledysk do utworu „Varsovie”. Piosenkę wykonuje wspólnie ze znanym francuskim muzykiem, który od kilku lat mieszka w Polsce – Chrisem Schittullim. Co ciekawe, wbrew panującym obecnie, zwłaszcza wśród młodych wykonawców, trendom Jurksztowicz śpiewa po polsku, zaś towarzyszący jej muzyk, po francusku.

Artystka tak zachęcała na Instagramie słuchaczy do obejrzenia jej nowego teledysku:

Zawsze warto jest wracać do Warszawy! – prawda? ❤️ Do projektu zaprosiłam Chrisa Schittulli, francuskiego wokalistę, który od kilku lat mieszka w stolicy Polski i także kocha to miasto. Chris, będący wielkim fanem polskiej muzyki, przetłumaczył na język francuski i wykonuje wiele pięknych polskich piosenek m.in. Agnieszki Osieckiej czy Jacka Cygana. Teraz wraz z Jackiem Cyganem jest współautorem tekstu „Varsovie”. Muzykę skomponował Marcin Nierubiec. Producentem nagrania jest Wojtek Olszak 😊 Choć piosenki anglojęzyczne dominują na rynku muzycznym, to warto czasem sięgnąć po coś wyjątkowego i odświeżającego. „Varsovie” jest właśnie takim utworem. Słowo “Warszawa” brzmi przemięknie w języku francuskim: “Varsovie”. To opowieść o tęsknocie, miłości do miasta i jego niepowtarzalnym klimacie. Mamy nadzieję, że „Varsovie” przyniesie odrobinę magii Warszawy do Waszych serc. 🌷❤️

Zobacz także: Mikołaj Roznerski spełnił marzenie. W takim domu teraz mieszka

Teledysk był kręcony oczywiście w Warszawie. Anna Jurksztowicz i Chris Schittulli przechadzają się po malowniczych zakątkach stolicy, między innymi po nadwiślańskich bulwarach i Łazienkach Królewskich. Teledysk został zrealizowany na podstawie scenariusza samej Jurksztowicz. Autorem tekstu jest Jacek Cygan, który napisał teksty wielu polskich szlagierów.

Anna Jurksztowicz powiedziała portalowi zlotascena.pl, że rozważa zgłoszenie utworu „Varsovie” do preselekcji Konkursu Piosenki Eurowizji, pod warunkiem że będą one publiczne. Myślicie, że piosenka miałaby szanse w tym konkursie?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >