Allegro wprowadza zmiany - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Allegro wprowadza zmiany

Allegro wprowadza zmiany

Od 4 stycznia z listy sposobów dostawy w ramach Allegro Smart zniknie opcja Paczkomaty InPost. Dostawa do paczkomatów w ramach usługi Smart będzie możliwa tylko przez Allegro Paczkomaty InPost. Dla kupujących ta zmiana nie powinna mieć znaczenia.

Allegro usuwa Paczkomaty InPost z metod dostaw w ramach usługi Smart. W opcji Smart sprzedający będą mogli udostępniać dostawę do paczkomatów tylko poprzez Allegro Paczkomaty InPost.

Zmiana ta wejdzie w życie od 4 stycznia, już po świątecznym szczycie zakupowym. Sprzedawcy na Allegro nadal będą mogli proponować opcję dostawy Paczkomaty InPost, ale już bez oznaczenia Smart. Od 4 stycznia kupujący, także ci korzystający z usługi Smart, będą musieli za taką dostawę płacić.

Czym różni się dostawa Paczkomaty InPost od Allegro Paczkomaty InPost?

Dla kupującego nie różni się niczym. Nadal jest to dostawa do tych samych paczkomatów InPostu.

Opcje te różnią się wyłącznie sposobem rozliczania dla sprzedawcy.

Od 4 stycznia koszt przesyłki metodą Allegro Paczkomaty InPost w ramach usługi Smart dla sprzedającego (kupujący w ramach Smart nadal nie będzie płacił) będzie wynosił 0,99 zł brutto dla zamówień poniżej 100 zł i 1,99 zł brutto dla zamówień od 100 zł.

Program Szybkich Dostaw w ramach Allegro Smart

Allegro stara się zachęcić sprzedających do szybkiego realizowania zamówień. Proponuje sprzedającym bonusy za wysyłkę tego samego lub następnego dnia w ramach Allegro Smart. Program szybkich dostaw ma wejść w życie od 4 stycznia 2021 roku i potrwa do 31 grudnia 2021.

Aby skorzystać z tego programu, sprzedający powinien podać godzinę wysyłki tego samego dnia. Jest to godzina, do której klient ma złożyć i opłacić zamówienie, aby przesyłka została nadana jeszcze tego samego dnia. Pierwsza próba jego doręczenia powinna nastąpić następnego dnia.

Dostawy w soboty

Od początku listopada dostawa przesyłek Allegro Smart do paczkomatów i punktów odbioru UPS może odbywać się również w soboty. Oznacza to, że paczki z datą dostawy na poniedziałek, które sprzedający wyśle w piątek, mogą zostać dostarczone już w sobotę.

Allegro podaje, że program Smart cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Klienci korzystający z tej usługi robią zakupy 2,5 razy częściej niż kupujący poza Allegro Smart!

Inwazyjne gatunki obcych roślin i zwierząt znikną z oferty

Od 4 grudnia na Allegro nie będzie można handlować inwazyjnymi gatunkami obcymi roślin i zwierząt. Na liście towarów, których nie można sprzedawać na portalu, znajdą się żywe okazy roślin i zwierząt, które nie są rodzime na obszarze Unii Europejskiej i stwarzają zagrożenie dla naturalnych ekosystemów oraz mogą negatywnie wpływać na zdrowie człowieka.

Także InPost w ostatnim czasie powiększył swoją ofertę. Pisaliśmy już o tym, że od połowy listopada zakupy z Amazon.de i z internetowego sklepu Ikei można już odbierać w paczkomatach.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >