Alicja Węgorzewska podsumowała swoją 30-letnią karierę
Strona główna » Alicja Węgorzewska podsumowała 30 lat kariery. Nie zabrakło przykrych zwierzeń

Alicja Węgorzewska podsumowała 30 lat kariery. Nie zabrakło przykrych zwierzeń

Alicja Węgorzewska to jedna z najwybitniejszych — jeśli nie najwybitniejsza — polskich śpiewaczek operowych. Odniosła spektakularne sukcesy zarówno na rodzimej, jak i międzynarodowej scenie. Chociaż trudno w to uwierzyć, jej kariera śpiewaczki trwa już od… 30 lat! Wyznała, że nie zawsze było różowo.

,

Alicja Węgorzewska już od najmłodszych lat przejawiała talenty muzyczne. Dobitnie świadczy o tym fakt, że miała zaledwie pięć lat, gdy rozpoczęła naukę gry na fortepianie. Jednak na odkrycie talentu wokalnego zmuszona była czekać aż do wieku nastoletniego. Na dodatek doszło do niego przypadkowo, kiedy Węgorzewska uczestniczyła w obowiązkowych próbach chóru w liceum muzycznym.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Alicja Węgorzewska o swojej karierze śpiewaczki

Jak śpiewaczka operowa podsumowała własną karierę? W rozmowie z dziennikiem „Super Express” Węgorzewska przyznała, że patrząc na swoje życie z perspektywy lat, stara się zachowywać zdrowy dystans i nie ekscytować nadmiernie ani złymi, ani dobrymi wspomnieniami.

Zobacz także: Zofia Merle spoczęła na Powązkach. Aktorkę pożegnali najbliżsi i przyjaciele

Staram się do tego podchodzić z pewnym dystansem, bo mam wrażenie, że jak zaczynamy podliczać rzeczy, które nam się udały, to siłą rzeczy wracamy też do tego, co się nie udało, a stąd już krótka droga do niepotrzebnego rozpamiętywania — stwierdziła Alicja Węgorzewska.

Zobacz także: Teresa Lipowska z ważnym przesłaniem. Gwiazda „M jak miłość” wzruszyła przyjaciół ze Skolimowa

Co ciekawe, początkowo Alicja Węgorzewska nie była przekonana, że uda jej się zrobić karierę śpiewaczki. Powód? Jako młoda kobieta borykała się z ogromną nieśmiałością, a przełamanie tremy wymagało ciężkiej i systematycznej pracy. Do tego praktycznie wszystko, co osiągnęła, musiała sobie wywalczyć. Podchodzi do tego jednak z humorem.

Mi się prawie nic w życiu nie udawało za pierwszym razem, dlatego śmieję się, że jestem „mistrzynią drugiego razu”!

Zobacz także: Quiz. „Absolwent”, „Śniadanie u Tiffany’ego”, czy „Lolita”? Jeden kadr musi wystarczyć!

Czy lubisz oglądać występy Alicji Węgorzewskiej?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Autor:

Zobacz więcej >