Alicja Majewska zamieszka w Skolimowie? Zdradziła, jakie warunki tam panują - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Alicja Majewska zamieszka w Skolimowie? Zdradziła, jakie warunki tam panują

Alicja Majewska zamieszka w Skolimowie? Zdradziła, jakie warunki tam panują

Alicja Majewska często bywała w Domu Artystów w Skolimowie. Odwiedzała tam wielu swoich przyjaciół. Jakiś czas temu zdradziła, czy sama planuje tam zamieszkać. Wyjawiła też, w jakich warunkach żyją mieszkańcy.

Alicja Majewska to jedna z najbardziej cenionych wokalistek w kraju. Wciąż jest aktywna na rodzimej scenie. Nawet, mimo że niedawno skończyła 75 lat. Jakiś czas temu udzieliła wywiadu, w którym poruszyła temat domu w Skolimowie. Opowiedziała o panujących w znanym miejscu warunkach i zdradziła też, czy sama w przyszłości również tam zamieszka.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Warunki w domu w Skolimowie

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie to miejsce, gdzie mogą zamieszkać emerytowani artyści, mający problemy zdrowotne. Znajdują się pod stałą opieką lekarzy oraz pielęgniarek.

Mieszkało tam wiele rozpoznawalnych osobistości. Wśród nich byli m.in. Jerzy Połomski, Eugenia Herman, Irena Kwiatkowska czy Barbara Krafftówna.

Zobacz także: Polacy chętnie nazywają córki jak popularną kawę. Na odmowę mają mocny argument

Alicja Majewska wielokrotnie odwiedzała Skolimów. W domu mieszkało wielu zaprzyjaźnionych z nią twórców. Dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jakie panują tam warunki. Przyznała, że jej zdaniem osoby, które trafią do Domu Artystów, mogą liczyć na spędzenie ostatnich lat życia w wygodzie i godnie.

Tam mieszkańcy mogą w godnych warunkach spędzić ostatnie lata swojego życia pod bardzo dobrą opieką, a nawet, co jest też bardzo istotne, przywieźć swoje meble tam, więc mogą żyć jak u siebie — mówiła wokalistka dla Pomponika.

Czy Alicja Majewska zamieszka w Skolimowie?

Alicja Majewska podkreśla, że istnienie podobnych placówek jest ważne. Uważa, że wszelkie inicjatywy tam organizowane są niezwykle potrzebne. Zauważa też, że dom znajduje się w pięknej okolicy, co stanowi dodatkowy atut.

Zobacz także: Odświeżone wydanie „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Wodecki na nowo!

Wszelkie tego typu inicjatywy są ważne, gdzie w optymalnych warunkach ludzie różnych zawodów mogą spędzać swoje lata seniorskie, są niezwykle ważne. […] Dom w Skolimowie znam, bo odwiedzałam tam szereg moich kolegów. Odwiedzałam Danusię Rinn, która właśnie zdecydowała się na pobyt tam, bo miała problemy ze zdrowiem. W Skolimowie jednak jest stała opieka pielęgniarska oraz lekarska. No i oczywiście przepiękne otoczenie — powiedziała.

Alicja Majewska zdradziła też, czy planuje zamieszkanie w domu w Skolimowie. Przyznała, że na razie się nad tym nie zastanawia. Skupia się na pracy oraz przedsięwzięciach, w których weźmie udział w najbliższym czasie. Piosenkarka powiedziała również, że planuje wyremontować swój dom. Wydaje się więc, że do Skolimowa się nie wybiera.

Zobacz także: Włodzimierz Izban w audycji „Wieczór Autorski”. Opowiedział o niesamowitych instrumentach

Czy lubisz twórczość Alicji Majewskiej?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >