Aleksandra Szarłat w Radiu Pogoda [PODCAST] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Aleksandra Szarłat w Radiu Pogoda [PODCAST]

Aleksandra Szarłat w Radiu Pogoda [PODCAST]

,

Gościem Ani Stachowskiej i „Wieczoru autorskiego” powstającego przy współpracy ZAIKS-u była Aleksandra Szarłat – dziennikarka, autorka m.in. takich książek jak: „Żuławski. Szaman”, „Pierwsze damy III Rzeczpospolitej” czy „Celebryci z tamtych lat Prezenterki. Tele PRL”.

Niedawno ukazała się jej najnowsza książka „SPATiF. Upajający pozór wolności”. To był ośrodek kulturalno – informacyjno – towarzyski. Miejsce zabaw, ale i miejsce najróżniejszych dyskusji politycznych, intelektualnych i o literaturze. Tam wymieniano się opiniami, plotkowano i żartowano. Żart i dowcip był tam najcenniejszą walutą.

Autorce udało się porozmawiać z bywalcami tego miejsca, dotrzeć do archiwalnych materiałów i usłyszeć wiele ciekawych anegdot. w SPATiF-ie, istniała ścisła hierarchia. Były stoliki zarezerwowane dla określonych osób. O tym, kto mógł tam wejść, a kto nie, decydował Franciszek Król, szatniarz, nazywany przez wszystkich po prostu Frankiem.

Wywiad to swoista opowieść o świecie, którego już nie ma. Poznają państwo historię tego miejsca, opowiemy o stałych bywalcach, którzy na trwale zapisali się w historii polskiej kultury, będzie też dużo anegdot.

Wywiad do odsłuchania tutaj:

Sprawdź też:

Obejrzyj wideo:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >