8 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 8 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

8 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

,

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 8 czerwca. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Światowy Dzień Jerzyka, Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności, Dzień Lodów Czekoladowych, Dzień Magnetowidu. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

8 czerwca – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Dobrociech, Herakliusz, Jadwiga, Jakub, Maksymin, Maksymina, Maria, Medard, Medarda, Seweryn, Wilhelm i Wyszesław.

8 czerwca – jakie święto niecodzienne?

8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów (World Oceans Day). Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2008 roku, by propagować wiedzę na temat oceanów i znajdującej się w nich flory i fauny. Dużo uwagi poświęca się także problemowi zanieczyszczenia oceanów. W ten dzień muzea i oceanaria organizują m.in. wystawy związane z oceanami.

  • W Polsce co roku 8 czerwca obchodzimy Dzień Informatyka. Tego dnia możemy wyrazić wdzięczność wszystkim informatykom, którzy często ratują nas z opresji, gdy nie radzimy sobie z komputerami.
  • W Stanach Zjednoczonych każdego 8 czerwca świętowany jest Dzień Najlepszych Przyjaciół (National Best Friends Day). Najlepszy przyjaciel jest przy nas bez względu na wszystko. To jest ta osoba, z którą dzielimy się sekretami i do której zwracamy się, gdy mamy problemy w związkach, w szkole czy w pracy. Tego dnia warto spotkać się ze swoim najlepszym przyjacielem. Ci którzy się przeprowadzili i mieszkają daleko od swoich najlepszych przyjaciół, mogą poświęcić trochę czasu, aby się z nimi skontaktować przez telefon czy komunikatory.
  • Co roku 8 czerwca możemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Akcji na rzecz Słoni w Zoo (The International Day of Action for Elephants in Zoos). Tego dnia aktywiści organizują imprezy i demonstracje, przyciągając uwagę mediów i edukując opinię publiczną o tragicznych konsekwencjach trzymania słoni w ogrodach zoologicznych, które nie mają odpowiedniej przestrzeni dla tych majestatycznych, inteligentnych zwierząt. W maleńkich, nienaturalnych dla nich wybiegach często cierpią i przedwcześnie umierają.

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >