7 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 7 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

7 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

,

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 7 czerwca. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Dzień Wojsk Chemicznych, Dzień Jo-Jo, Światowy Dzień Zielonego Dachu, Dzień Dzięki Bogu Dziś Poniedziałek. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

7 czerwca – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Anna, Antoni, Jarosław, Jeremiasz, Jeremi, Lukrecja, Meriadek, Meriadok, Paweł, Piotr, Robert, Roberta, Sabinian, Teresa, Wiesław, Wiesława i Wisław.

7 czerwca – jakie święto niecodzienne?

7 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Jerzyka (World Swift Day). Jerzyki to fascynujące i tajemnicze ptaki, a ich przetrwanie jest zagrożone. Większość życia spędzają w powietrzu, bo mają bardzo krótkie nogi z palcami skierowanymi do przodu, co praktycznie uniemożliwia im chodzenie po ziemi.
Poza tym:

  • Co roku 7 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności (World Food Safety Day) ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). W 2022 roku jego hasłem przewodnim jest: „Bezpieczniejsze jedzenie, lepsze zdrowie” (Safer food, better health). Dzień ten jest okazją do zainspirowania działań mających na celu zapobieganie zagrożeniom związanym z żywnością i wzmocnienia wysiłków na rzecz zapewnienia, że ​​spożywana przez nas żywność jest bezpieczna. Żywność zawierająca szkodliwe bakterie, wirusy, pasożyty lub substancje chemiczne może być przyczyną ponad 200 chorób.
  • 7 czerwca możemy tak jak Amerykanie świętować Dzień Lodów Czekoladowych (National Chocolate Ice Cream Day). Tego dnia warto kupić swoją ulubioną wersję lodów czekoladowych lub odwiedzić lokalną lodziarnię i delektować się tym klasycznym przysmakiem. Przy okazji warto wiedzieć, że lody robili już Persowie, polewając śnieg koncentratem soku winogronowego. Natomiast Włosi w 1692 roku jako pierwsi zamrozili gorącą czekoladę.
  • Także w Stanach Zjednoczonych 7 czerwca obchodzony jest Dzień Magnetowidu (National VCR Day). Dziś na platformach takich jak Netflix dostępne są tysiące filmów, a w latach 90. samo obejrzenie filmu było wyjątkową okazją. Trzeba było kupić lub wypożyczyć kasetę VHS i nie było to tanie. W Dzień Magnetowidu można pogrążyć się w nostalgii, odkurzyć stary magnetowid, kilka kaset VHS i zorganizować imprezę z oglądaniem ulubionych filmów z tamtych czasów.

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >