4 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 4 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

4 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

,

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 4 czerwca. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Światowy Dzień Roweru, Dzień Dobrej Oceny, Dzień Savoir-Vivre’u, Narodowy Dzień Pączka. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

4 czerwca – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Braturad, Dacjan, Franciszek, Gostmił, Karol, Karp, Kwiryn, Kwiryna, Metrofan, Niepełka, Optat, Pacyfik, Saturnina i Skarbisław.

4 czerwca – jakie święto niecodzienne?

4 czerwca w Polsce obchodzimy Dzień Wolności i Praw Obywatelskich. Święto to ustanowione uchwałą Sejmu RP w 2013 roku upamiętnia pierwsze po II wojnie światowej wolne wybory parlamentarne, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Były to częściowo wolne wybory do Sejmu oraz całkowicie wolne do Senatu zniesionego w 1946 roku.

  • Także 4 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji (International Day of Innocent Children Victims of Aggression). Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1982 roku w związku z ogromną liczbą palestyńskich i libańskich dzieci zabitych podczas wojny libańskiej w 1982 r. Od tego czasu ten dzień poświęca się dzieciom na całym świecie, które są ofiarami przemocy fizycznej, psychicznej i emocjonalnej, oraz ochronie praw dzieci.
  • 4 czerwca Amerykanie obchodzą Dzień Starych Panien (National Old Maids Day). Choć pierwotnie był to dzień, w którym starano się znaleźć im męża, dziś panny z całego świata rozkoszują się swoją wolnością. W latach 30. samotne kobiety i mężczyźni spotykali się tego dnia na imprezach tanecznych organizowanych w większych miastach. Dziś Dzień Starej Panny jest radosną okazją, aby się spotkać i cieszyć z wesołego, beztroskiego stylu życia i całkowitej niezależności.
  • Także 4 czerwca można obchodzić Międzynarodowy Dzień Corgi (International Corgi Day). Corgi są rasą psów pasterskich pochodzącą z Walii. Kiedyś wykorzystywano je do zaganiania bydła, owiec i koni, dziś towarzyszą ludziom w miastach. Są odważne, przyjacielskie, uwielbiają ruch i zabawę. Zawsze wiedzą, jak pocieszyć swojego człowieka, gdy jest w złym humorze. Corgi są ulubioną rasą psów królowej Elżbiety II. Tego dnia organizowane są liczne imprezy, głównie charytatywne, z udziałem corgi oraz mieszańców corgi.
  • 4 czerwca można także świętować Dzień Przytulania Kota (National Hug Your Cat Day). To bardzo przyjemne i nieskomplikowane święto – wystarczy odrobinę zwolnić i po prostu poświęcić trochę czasu swojemu kotu. Oczywiście niektóre koty bardzo nie lubią być przytulane – w takim wypadku dla własnego bezpieczeństwa lepiej w inny sposób okazać im swoją sympatię. A jeśli ktoś nie ma własnego kota? Oczywiście można wtedy przytulić cudzego kotka 🙂

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „4 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >