30 sierpnia. Imieniny, święta, urodziny gwiazd, nietypowe okazje [30.08.2023] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 30 sierpnia. Imieniny, święta, urodziny gwiazd, nietypowe okazje [30.08.2023]

30 sierpnia. Imieniny, święta, urodziny gwiazd, nietypowe okazje [30.08.2023]

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 30 sierpnia. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

,

Wczoraj obchodziliśmy między innymi: Międzynarodowy Dzień Przeciwko Testom NuklearnymDzień Soku z Cytryny i Dzień Więcej Ziół-Mniej Soli. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

Zobacz także: Pożegnanie Marszałka w “M jak miłość”. Tak twórcy serialu uhonorują Emiliana Kamińskiego

30 sierpnia – kto obchodzi imieniny?

Imieniny dzisiaj obchodzą: Adaukt, Częstowoj, Częstowojna, Damroka, Feliks, Gaudencja, Miron, Piotr, Rebeka, Swojsław, Świetlana i Tekla. Powód do świętowania mają również Ingeborga, Jan i Małgorzata.

Tego dnia urodzili się m.in.: amerykański miliarder Warren Buffet, piosenkarka Katarzyna Nosowska oraz satyryk Rudi Schuberth.

30 sierpnia – jakie święto niecodzienne?

30 sierpnia wypada Międzynarodowy Dzień Rekinów Wielorybich. Po raz pierwszy ten dzień obchodzono w 2008 roku. Ma on na celu propagowanie ochrony tej największej ryby świata. Rekin wielorybi na szczęście jest wyjątkowo łagodnym i przyjaznym stworzeniem, więc nie trzeba się go obawiać tak jak krwiożerczych krewniaków. Te ważące nawet 12 ton zwierzęta odżywiają się drobnymi organizmami morskimi, filtrując je swoją wąską, szeroką paszczą.

Zobacz także: Zdzisława Sośnicka obchodzi urodziny! Jej ponadczasowe przeboje cieszą do dziś

Poza tym:

  • Każdego 30 sierpnia możemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Cabernet Sauvignon. To doskonała okazja dla miłośników wykwintnych trunków do skosztowania ich – najlepiej w gronie przyjaciół. To wino sięga XVII wieku, kiedy to zaczęto krzyżować ze sobą szczepy Cabernet Franc i Sauvignon blanc. Obecnie Cabernet Sauvignon to jeden z najbardziej znanych szczepów, kosztowanych z radością w wielu krajach.
  • Także 30 sierpnia warto też celebrować Dzień Frankensteina. Honorujemy w ten sposób słynną powieść Mary Shelly, wydaną w 1818 roku. Warto przy okazji pamiętać, że książka opowiada o eksperymentach szalonego naukowca Victora Frankensteina, który z fragmentów zwłok stworzył potwora – potwór to nie Frankenstein, co jest częstą pomyłką.
  • Tego samego dnia można świętować Dzień Plaży – tym bardziej że kończące się już powoli lato daje nam jedną z ostatnich okazji do cieszenia się tym pięknym miejscem. Zapoczątkowane w 2014 roku święto ma na celu zwrócenie uwagi na fakt, że trzeba dbać o plaże i utrzymywać je w czystości. Jeśli tylko masz możliwość udaj się więc na plażę, popływaj w wodzie i wraz z dziećmi zbuduj zamki z piasku.

Zobacz także: Ten utwór przyniósł mu wielką sławę. „Pretty Woman” Roya Orbisona ma 59 lat

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >