3 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 3 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

3 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

,

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 3 czerwca. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Dzień bez Krawata, Dzień Wcześniejszego Wychodzenia z Biura, Dzień „Kocham mojego dentystę”, Ceremonia 2022 Trooping the Color. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

3 czerwca – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Andrzej, Bratumiła, Cecyliusz, Ferdynand, Franciszek, Izaak, Jan, Joachim, Karol, Kewin, Klotylda, Laurencjusz, Laurentyn, Leszek, Maciej, Owidia, Owidiusz, Paula, Tamara i Wawrzyniec.

3 czerwca – jakie święto niecodzienne?

Co roku 3 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Roweru (World Bicycle Day) ustanowiony w 2018 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. W przyjętej wówczas rezolucji podkreślono wyjątkowość i wszechstronność roweru, który jest w użyciu od dwóch stuleci i który jest prostym, dostępnym, niezawodnym, czystym, przyjaznym dla środowiska środkiem transportu. Rower jest symbolem zrównoważonego transportu i ma pozytywny wpływ na klimat.
Poza tym:

  • W Polsce co roku 3 czerwca obchodzony jest Dzień Dobrej Oceny. Tego dnia nauczycielom wręcz nie wypada stawiać złych stopni. Początkowo zresztą był on związany wyłącznie z ocenami w szkole, ponieważ w czerwcu uczniowie starali się poprawiać swoje oceny, żeby na koniec roku dostać lepszą cenzurkę. Z czasem jednak święto to nabrało nowego znaczenia i tego dnia mówi się o ocenianiu w szerszym znaczeniu, np. o hejcie.
  • Także 3 czerwca mamy w Polsce Dzień Savoir-Vivre’u. Po raz pierwszy obchodzono go w 2016 roku, aby propagować dobre maniery i grzeczność jako elementy kultury społecznej. Zasady savoir-vivre’u służą temu, aby nasze wspólne życie było przyjemne, żebyśmy czuli się dobrze, przebywając w towarzystwie i aby inni także czuli się dobrze, spędzając czas z nami.
  • W pierwszy piątek czerwca – w tym roku wypada 3 czerwca – Amerykanie obchodzą Narodowy Dzień Pączka (National Donut Day). My tradycyjnie objadamy się pączkami w tłusty czwartek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skusić się na pączka także 3 czerwca. W tłusty czwartek zwykle pochłaniamy tradycyjne pączki z nadzieniem różanym i lukrem, ale w czerwcu możemy też sięgnąć po kolorowe amerykańskie donuty.

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „3 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >