27 grudnia: imieniny i święta typowe i nietypowe - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 27 grudnia: imieniny i święta typowe i nietypowe

27 grudnia: imieniny i święta typowe i nietypowe

,

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 27 grudnia. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy między innymi: Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Dzień Dobrej Woli i Dzień Słodkich Cukierków. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

Kto dziś obchodzi imieniny?

Imieniny dzisiaj obchodzą: Bartłomiej, Cezary, Fabiola, Gosław, Jan, Krystyna, Maksym, Mateusz, Przybyrad, Przybysław, Sara, Teodor, Teofan i Żaneta.

27 grudnia – jakie święto niecodzienne?

27 grudnia wypada Dzień Wycinania Wzorów Płatków Śniegu Z Papieru. Skoro mamy zimę, to musi też być śnieg, nawet jeśli tym razem stopił się bez śladu. Można więc wyciąć płatki śniegu z papieru i nie martwić się, że jakiś wzór się powtórzy – w końcu w naturze jest ich niezliczona ilość. W dodatku takie wycinanki to doskonała rozrywka dla całej rodziny.

Poza tym:

  • Co roku 27 grudnia przypada Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Ustanowiono je, by upamiętnić dzień wybuchu powstania wielkopolskiego w 1918 roku – jednego z nielicznych polskich zrywów niepodległościowych, które zakończyły się powodzeniem. Zwycięskie dla Polaków powstanie zakończył rozejm z 16 lutego 1919 roku w Trewirze, na mocy którego zamieszkane przez Polaków ziemie stały się częścią odradzającej się Rzeczpospolitej.
  • Tego samego dnia jest Międzynarodowy Dzień Gotowości na Epidemię. Pamiętajmy, że w przyszłości tragiczne wydarzenia znane z pandemii koronawirusa mogą się powtórzyć. Dlatego też należy przede wszystkim dbać o odpowiedni poziom wyszczepienia społeczeństwa, zachowanie środków bezpieczeństwa i słuchanie komunikatów i porad specjalistów.
  • 27 grudnia ma miejsce Dzień Odwiedzania Zoo. Początki tego święta nie są jasne i nie wiadomo, kto je wymyślił, ale z pewnością jest to godna rozważenia możliwość spędzania czasu z rodziną. A długi spacer po ogrodzie zoologicznym z pewnością po świątecznym obżarstwie będzie czymś wskazanym.
  • Także dzisiaj wypada Dzień Ciasta Owocowego. Jeśli znajdą się tacy, którzy tuż po świętach wciąż odczuwają pragnienie słodkiego, to jest to święto dla nich. Ciasto owocowe to doskonałe połączenie zwykłego ciasta, ale wzbogaconego o zalety naszych ulubionych owoców. Smacznego!

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Czytaj też:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >