22 sierpnia. Imieniny, święta, urodziny gwiazd, nietypowe okazje [22.08.2023] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 22 sierpnia. Imieniny, święta, urodziny gwiazd, nietypowe okazje [22.08.2023]

22 sierpnia. Imieniny, święta, urodziny gwiazd, nietypowe okazje [22.08.2023]

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić. Kto ma imieniny 22 sierpnia? Kto urodził się tego dnia? Wyjaśniamy, co można dziś świętować, jeśli tylko się bardzo chce. Oto lista z dnia 22 sierpnia 2023 roku.

,

Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu. Oto lista świąt, okazji, imienin i urodzin znanych!

Zobacz także: 21 sierpnia. Imieniny, święta, urodziny gwiazd, nietypowe okazje [21.08.2023]

Kto dziś obchodzi imieniny?

Imieniny dzisiaj obchodzą: Agatonik, Albin, Bernard, Bolesław, Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Filip, Hipolit, Hipolita, Jan, Joachim, Lambert, Lamberta, Laurencjusz, Magdalena, Maria, Namysław, Oswald, Oswalda, Pankracy, Sieciesław, Symforian, Symforiana, Teona, Teonas, Tymoteusz, Wawrzyniec, Zygfryd i Zygfryda.

Tego dnia urodzili się: Cezary Żak, Jacek Jędrzejak, Barbara Kurdej-Szatan.

22 sierpnia – jakie święto niecodzienne?

22 sierpnia wypada Dzień Jedzenia Brzoskwini. Jak sama nazwa wskazuje, tego dnia możemy z czystym sumieniem zajadać się tym przepysznym owocem. Brzoskwinia pochodzi z Chin, które do dziś odpowiadają za ponad połowę jej światowej produkcji. Do Europy ten owoc (o łacińskiej nazwie Prunus persica) trafił z sadzonek uprawianych w Persji a do Ameryki dotarł w XVI wieku, wraz z hiszpańskimi odkrywcami.
Poza tym:

Każdego 22 sierpnia możemy obchodzić Światowy Dzień Mleka Roślinnego. Jego powstanie postulował w 2017 roku Robbie Lockie, współzałożyciel Plant Based News Ideą tego święta” jest zachęcanie ludzi do szukania alternatywy dla zwykłego mleka wśród produktów pochodzenia roślinnego. Wszystko po to, by przyczynić się do zmniejszenia cierpienia zwierząt hodowlanych i skupić się na roślinnym pokarmie.

Zobacz także: Życzenia imieninowe dla Franka i Pauliny! Piękne wierszyki, oryginalne życzenia [21.08.2023]

Dzień Bycia Aniołem i… zabierz kota do weterynarza!

Co jeszcze? Dziś także… Dzień Bycia Aniołem, który jest doskonałą okazją do uprzejmości wobec nieznajomych. Możemy (nie tylko tego dnia) wspierać osoby w potrzebie, zarówno w drobnych, jak i wymagających zaangażowania sprawach.

22 sierpnia możemy także obchodzić Dzień Zabierania Swojego Kota do Weterynarza. Koty – tak jak na przykład ludzie – powinny okresowo odwiedzić lecznicę, by upewnić się, że nic im nie dolega. Specjaliści lepiej niż właściciele zwierzaka są w stanie ocenić, czy coś mu dolega i jeśli wykryją problem odpowiednio wcześniej, mogą pomóc naszemu ulubieńcowi.

Zobacz także: Życzenia na 80. urodziny. Oryginalne, gotowe wierszyki i śmieszne życzenia 

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >