Magda Umer i Wojciech Waglewski w kolejnym singlu z płyty "Duety" - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Magda Umer i Wojciech Waglewski w kolejnym singlu z płyty „Duety”

Magda Umer i Wojciech Waglewski w kolejnym singlu z płyty „Duety”

Piosenka Wojciecha Waglewskiego „Pora by się rozstać” to kolejny singiel promujący płytę „Duety – tak młodo jak teraz ” Magdy Umer.

,
Piosenka Wojciecha Waglewskiego „Pora by się rozstać” to kolejny singiel promujący płytę „Duety – tak młodo jak teraz ” Magdy Umer.

Utwór, na albumie artystki zaśpiewany oczywiście w duecie Umer – Waglewski oraz na nowo zaaranżowany, Magda Umer usłyszała po raz pierwszy w kinie, na projekcji filmu pt : „Był sobie dzieciak” w reżyserii Leszka Wosiewicza (tytuł roboczy:” Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego). Dzisiaj, bez ognia i walącego się świata z 1944 roku, jest to piosenka o końcu uczucia. Czyli w pewnym sensie także o zawaleniu się świata. Bez tylu ofiar na szczęście – mówi artystka. Barwę głosu pana Wojtka uwielbiam nie od dzisiaj i cieszę się, ze mogłam go poznać osobiście, bo jego jednego z moich gości na tej płycie nie znałam osobiście wcześniej.

Na najnowszym albumie Umer pt. „Duety – Tak młodo jak teraz ”, którego premiera miała miejsce 30 października 2015, pojawili się goście, którzy od lat tworzą absolutną elitę polskiej sceny. W duetach z artystką zaśpiewali m.in.: Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Piotr Machalica czy Grzegorz Turnau.

Piosenki, jakie znalazły się na płycie to w zdecydowanej większości znane już kompozycje, jednak w zupełnie nowych, pięknych aranżacjach, opierających się na bossa nova, tangu czy nawet piosence francuskiej. Całości dopełnia klasyczny skład, dobrego jazzowego combo, czyli perkusja, kontrabas i fortepian, wspomagany przez gitarę, skrzypce i instrumenty dęte.

Tagi

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >