Zofia Czerwińska - królowa polskiej kinematografii - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Zofia Czerwińska – królowa polskiej kinematografii

Zofia Czerwińska – królowa polskiej kinematografii

Zagrała w ponad 300 filmach i serialach. Przez wiele lat stworzyła dziesiątki niezapomnianych ról. Zofia Czerwińska, legenda polskiego filmu oraz niekwestionowana gwiazda seriali, mimo ogromnej popularności pozostała skromną osobą.

Zagrała w ponad 300 filmach i serialach. Przez wiele lat stworzyła dziesiątki niezapomnianych ról. Zofia Czerwińska, legenda polskiego filmu oraz niekwestionowana gwiazda seriali, mimo ogromnej popularności pozostała skromną osobą.

Pierwszym filmem, w którym zagrała jeszcze jako studentka Akademii Teatralnej było Pokolenie w reżyserii Andrzeja Wajdy. Będąc gościem Radia Pogoda przyznała, że po przeprowadzce z Poznania do Warszawy została bez środków do życia. W trudnym okresie pomógł jej Józef Prutowski, który pisał dla niej monologi. Okazały się wielkim sukcesem scenicznym aktorki. Coraz częściej zaczęła jeździć w trasy. Jej status materialny uległ polepszeniu.

Zofia Czerwińska na ogół dobrze wspomina swoje otoczenie. Będąc gościem Radia Pogoda przyznała, że nie raz była upokarzana przez mężczyzn. Dowodem tego są proponowane aktorce role epizodyczne, które miały być jej powierzone w zamian za niemoralne propozycje.

Przez lata kariery zagrała w wielu znanych filmach, które odniosły sukces. Były to m.in. Popiół i diament, Daleko od szosy czy Lalka. Najbardziej rozpoznawalną, choć niezbyt długą rolą była ta odegrana w serialu  40- latek. Podczas rozmowy w Radiu Pogoda wprost przyznała o ” chemii” panującej między nią a reżyserem Jerzym Gruzą.

Zofia Czerwińska
Screen z Youtube.com

Aktorka bardzo chętnie powraca do wspomnień o aktorach i reżyserach, z którymi przyszło jej pracować. Ostatnio dała się poznać w roli sklepowej Malinowskiej. Rozpoczęła pracę na planie serialu Świat według Kiepskich i sprawia jej ona dużo przyjemności. Widzowie także bardzo przyjaźnie wypowiadają się o jej grze aktorskiej w tym znanym serialu.

Będąc gościem Radia Pogoda przyznała, że bardzo cieszy się z otrzymanej ostatnio nagrody Światowida. Dla niej to najlepsze potwierdzenie tego, że jej praca jest doceniana. W naszym studiu towarzyszył jej nieodłączny towarzysz- pies Jack.

Chętnie spotyka się także i teraz z aktorami, którzy wraz z nią grali w filmach oraz serialach. Podczas rozmowy w Radiu Pogoda podtrzymała to, że w młodości nie próbowała tylko narkotyków. Nadal jest ich wielką przeciwniczką.

Artystka przyznała, że chętnie poznawała nowe rzeczy, tak zresztą pozostało. Nie boi się obserwować nowych rozwiązań technicznych oraz z nich korzystać.

Zofia Czerwińska niewątpliwie jest jedną z wielkich ikon polskiej kinematografii. Jej role są i będą pamiętane przez kolejne pokolenia.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >