"Muzyka na wodzie" na Bielanach - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » „Muzyka na wodzie” na Bielanach

„Muzyka na wodzie” na Bielanach

We wszystkie piątki lipca na warszawskich Bielanach odbędzie się cykl letnich koncertów, które będą realizowane w wyjątkowym miejscu – na pomoście nad Stawami Brustmana.

,

We wszystkie piątki lipca na warszawskich Bielanach odbędzie się cykl letnich koncertów, które będą realizowane w wyjątkowym miejscu – na pomoście nad Stawami Brustmana.

Poniżej kalendarium wydarzeń:

15 lipca (piątek), w godz.18.30 – 20.00
Zespół „Dromenca” (śpiew, akordeon, skrzypce).
Artyści popularyzują muzykę cygańską, łącząc tradycję i kulturę romską z elementami muzyki polskiej. Efektem współpracy muzyków jest piorunująca dawka emocji wychodząca z głębokich przeżyć i muzycznej wrażliwości.

22 lipca (piątek), w godz.18.30 – 20.00
Kwartet „Klezmersi” (skrzypce, klarnet, perkusja, akordeon)
Muzyka grana przez klezmerów, a zatem muzyków, którzy potrafią zagrać wszystko. W ich repertuarze znajdują się tematy muzyczne różnych narodowości. Składają się na nie utwory z różnych stron świata, m.in. utwory polskie, węgierskie, rumuńskie, żydowskie, bałkańskie, rosyjskie, niemieckie i inne.

29 lipca (piątek), w godz.18.30 – 20.00.
Zespół „Kapsell” (banjo/gitara, akordeon/śpiew, perkusja).
Muzycy wykonują repertuar określany mianem „folklor miejski”. Przeniosą się zatem do czasów starej Warszawy, kiedy to na ulicach przedmieść i w kafejkach królowała muzyka taneczna i piosenki z charakterystyczną gwarą.

Stawy Brustmana znajdują się na Osiedlu Wawrzyszew, pomiędzy ulicami Wolumen, Dantego Alighieri, Szekspira, Tołstoja, Balzaka oraz Pet fiego. Własne koce, leżaki oraz koszyki z przekąskami mile widzian. W razie deszczowej pogody koncerty odbędą się w sali koncertowej Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ul. Goldoniego 1.

Wstęp wolny!

Tagi

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >