Wyjątkowy koncert świąteczny już niedługo! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Wyjątkowy koncert świąteczny już niedługo!

Wyjątkowy koncert świąteczny już niedługo!

Trudno sobie wyobrazić bożonarodzeniowe swingowanie bez słynnych piosenek wyśpiewanych przez Franka Sinatrę…

Trudno sobie wyobrazić bożonarodzeniowe swingowanie bez słynnych piosenek wyśpiewanych przez Franka Sinatrę…

Bezpretensjonalne, melodyjne, chętnie emitowane przez rozgłośnie radiowe na całym świecie, były i są przebojami. Naturalnym jest, że co rusz ktoś sięga po ten repertuar tak jak uczynił to Big Band Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i jego szef, Piotr Kostrzewa. Dzieje się to w setną rocznicę urodzin Sinatry a swingujące frazy stają się tyle samo piękną oprawą jedynych w swoim rodzaju Świąt co hołdem dla wielkiego artysty.

7 grudnia odbędzie się specjalny koncert pod hasłem „100-lecie Franka Sinatry na 50-lecie Jazz Forum”. Standardy z repertuaru legendarnego artysty będą śpiewać: Vivian Buczek (Szwecja), Janusz Szrom i Sławek Uniatowski z towarzyszeniem Big Bandu Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina pod dyr. Piotra Kostrzewy, wystąpi również duet Wojciech Myrczek – Paweł Tomaszewski.

Tego wieczoru odbędzie się również wernisaż wystawy światowej sławy grafika – malarza Rafała Olbińskiego „50 okładek na 50 lecie Jazz Forum”. 

Więcej informacji o wydarzeniu pod linkiem: http://www.jazz-jamboree.pl/jazz-2015/

A tym, którzy nie będą mogli pojawić się na koncercie, polecamy album Big Band „Swingujące Święta”. Znakomity swing każdą nutą oddający radość muzykowania. Nie bez znaczenia jest też fakt, że nasz rodzimy big band wspina się na artystyczne wyżyny, jeszcze do niedawna zarezerwowane dla orkiestr zza Atlantyku. Precyzja, frazowanie, spójne brzmienie i entuzjazm muzykowania, to wszystko emanuje z gry akademików. I niech ta płyta zagości w Państwa odtwarzaczach na długo, dostarczając tej samej radości, która towarzyszy swingującym christmasom od dekad. Niech się stanie muzyczną bombką.

Poniżej prezentujemy płytową wersję „Let it snow” w wykonaniu Doroty Miśkiewicz.

Tagi

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >