Alibabki w koncercie muzyki jamajskiej! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Alibabki w koncercie muzyki jamajskiej!

Alibabki w koncercie muzyki jamajskiej!

Już 15 listopada w warszawskiej Proximie odbędzie się uroczysty benefis ?Tribute to Alibabki? z okazji obchodów 50 lecia muzyki jamajskiej w Polsce.

Już 15 listopada w warszawskiej Proximie odbędzie się uroczysty benefis ?Tribute to Alibabki? z okazji obchodów 50 lecia muzyki jamajskiej w Polsce.

Muzyka jamajska pojawiła się w naszym kraju dokładnie 50 lat temu, na długo wcześniej niż w większości europejskich państw. Fenomen, którego konsekwencją jest wielobarwna scena reggae z setkami wykonawców i imprez, zawdzięczamy żeńskiej formacji Alibabki. W 1965 roku debiutowały one singlem „W rytmach Jamajca Ska”.

Dlatego dzisiaj młodzi artyści pragną oddać hołd tej jedynej w swoim rodzaju żeńskiej grupie wokalnej. Podczas wyjątkowego koncertu zaprezentowane zostaną przeboje w wersjach ska i reggae w wykonaniu m.in.: Andrzeja Krzywego, K.A.S.A, Junior Stress. Ale, co najciekawsze, zaśpiewają również same Alibabki!

Jubileusz będzie dwugodzinną podróżą przez 50 lat dorobku artystycznego zespołu, który również jako chórek towarzyszył największym polskim gwiazdom, takim jak Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Marek Grechuta, Anna Jantar, Breakout, Budka Suflera i Czerwone Gitary.

Koncert będzie rejestrowany na potrzeby powstającego filmu dokumentalnego o początkach muzyki jamajskiej w Polsce.

„TRIBUTE TO ALIBABKI”
15 listopada 2015, godz. 20.00
Klub Proxima, Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 99a
Bilety 49 zł (przedsprzedaż) / 59 zł (na miejscu w dniu koncertu)
Przedsprzedaż: biletomat.pl oraz w klubie „Proxima”

Alibabki zapraszają osobiście!

Autor:

Tagi

Zobacz więcej >