19 grudnia urodził się Zbigniew Hołdys. Imieniny, święta, urodziny gwiazd [19.12.2023] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 19 grudnia urodził się Zbigniew Hołdys. Imieniny, święta, urodziny gwiazd [19.12.2023]

19 grudnia urodził się Zbigniew Hołdys. Imieniny, święta, urodziny gwiazd [19.12.2023]

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 19 grudnia. Wyjaśniamy, co można świętować, jeśli tylko się bardzo chce. Tego dnia urodził się wokalista Zbigniew Hołdys.

Wczoraj obchodziliśmy między innymi: Dzień Języka Arabskiego oraz Międzynarodowy Dzień Migrantów. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Kto obchodzi imieniny 19 grudnia?

19 grudnia imieniny obchodzą: Dariusz, Urban oraz Abraham, Anastazy, Beniamin, Eleonora, Gabriela, Grzegorz, Kazimiera, Mścigniew, Nemezjusz, Nemezy, Protazja, Tymoteusz.

Tego dnia wypadają również urodziny takich gwiazd jak m.in. aktor Dariusz Kowalski, tancerz Tomasz Barański, dziennikarz i prezenter telewizyjny Richard Hammond czy wokalista Zbigniew Hołdys.

Zobacz także: Irena Santor oniemiała. Cugowski zrobił coś wyjątkowego!

Urodziny Zbigniewa Hołdysa

Zbigniew Hołdys urodził się 19 grudnia 1951 roku. Jest człowiekiem, który para się wieloma rzeczami. W głównej mierze znany jest jako wokalista. Działa jednak też jako dziennikarz, grafik czy scenarzysta filmowy. Najszerzej dał się poznać polskim słuchaczom jako współzałożyciel grupy Perfect. W pewnym momencie jednak odszedł z zespołu.

Zbigniew Hołdys wszedł do artystycznego świata już w wieku 16 lat. Działał wówczas w hippisowskiej grupie “Kwiaty Warszawy”. Natomiast jako dziewiętnastolatek grał w zespole Maryli Rodowicz. Na koncie ma także występy na festiwalach muzycznych, m.in. w Opolu. Za swoją niezwykle szeroką działalność artystyczną odznaczono go w 2013 roku Srebrnym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zobacz także: Quiz. Czy rozpoznasz kultowy polski serial? Mniej niż 7/10 to wstyd!

Święto nietypowe – Dzień wiecznie zielonych roślin

19 grudnia obchodzimy Dzień wiecznie zielonych roślin. Jak sama nazwa wskazuje, są to rośliny, które całym rokiem utrzymują kolor zielony. W Polsce również mamy z nimi do czynienia. Zaliczyć możemy do nich przede wszystkim rośliny iglaste, ale także borówkę brusznicę, jemiołę oraz bluszcz pospolity.

Dzień wiecznie zielonych roślin ma zwrócić naszą uwagę na potrzebę ich ochrony. Musimy bowiem dbać o otaczającą nas przyrodę oraz planetę. Rośliny nie tylko produkują tlen, lecz także pomagają nam w innych ważnych sytuacjach. Zazielenianie miast jest istotne chociażby w przypadku walki ze smogiem.

Zobacz także: Czy Geppert oczarowała głosem zagranicznego youtubera? Wymowna reakcja

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >