16 grudnia świętuje Benny Andersson! Imieniny, święta, urodziny gwiazd [16.12.2023] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 16 grudnia świętuje Benny Andersson! Imieniny, święta, urodziny gwiazd [16.12.2023]

16 grudnia świętuje Benny Andersson! Imieniny, święta, urodziny gwiazd [16.12.2023]

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 16 grudnia. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce. Tego dnia urodził się Benny Andersson, jeden z członków legendarnego zespołu ABBA!

Wczoraj obchodziliśmy między innymi: Dzień Cytrynowej Babeczki, Dzień Odwdzięczania Się Za Podarunek, Międzynarodowy Dzień Herbaty i Dzień Esperanto. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Kto dziś obchodzi imieniny?

Imieniny dzisiaj obchodzą: Agrykola (m.), Ananiasz, Adelajda, Albina, Alina, Deder, Dyter, Euzebiusz, Konkordiusz, Maria, Sebastian, Tyter, Walenty, Walentyn, Wolisław, Wolisława, Zdzisław i Zdzisława.

Zobacz także: Bohdan Smoleń bawił Polaków. Nigdy nie śmiał się ze swoich żartów 

Benny Andersson kończy 77 lat

Göran Bror Andersson znany jako „Benny” urodził się 16 grudnia 1946 w Sztokholmie. W skali światowej zasłynął podczas kwalifikacji do 19. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji. Właśnie na początku lat 70. XX wieku muzyk u boku Anni-Frid LyngstadBjörna Ulvaeusa oraz Agnethy Fältskog stworzyli legendarny zespół pod nazwą ABBA. Ostatecznie na arenie międzynarodowej zaśpiewali ponadczasowy hit „Waterloo”. Występ zapewnił im pierwsze miejsce w rankingu europejskiej imprezy. Wygrana w prestiżowym show była dopiero początkiem oszałamiającej kariery.

Grupa rozpadła się w 1982 roku. Wówczas Benny Andersson razem z Björnem Ulvaeusem rozpoczęli twórczość musicalową. W rezultacie na deskach teatralnych pojawiły się popularne spektakle artystów jak „Chess” czy „Kristina från Duvemåla”. Nie należy zapominać o uwielbianej sztuce „Mamma Mia!”, która została zekranizowana w 2008. Muzyk od ponad dwóch dekad prowadzi zespół „Benny Anderssons Orkester”.

16 grudnia – jakie święto niecodzienne?

16 grudnia wypada Dzień Brzydkiego Swetra. Wypada w każdy trzeci piątek grudnia, czyli w tym roku właśnie dzisiaj. Możesz więc sobie pozwolić (o ile np. pracodawca nie ma nic przeciwko) na włożenie szczególnie brzydkiego, śmiesznego lub absurdalnego swetra, jaki tylko uda ci się znaleźć w szafie.

Zobacz także: Eugeniusz Romer pokochał góry. Jego imieniem nazwano jeden z lodowców 

Co roku 16 grudnia przypada Dzień Głupiej Zabawki. Bądźmy szczerzy, nie wszystkie zabawki są spełnieniem marzeń każdego dziecka. Niektóre z nich każą nam się zastanawiać nad kondycją ludzką. A jednak, jak mówią, „każda potwora znajdzie swego amatora” i w przypadku zabaweknie jest inaczej. Nawet najdziwniejsze, pokręcone i niecodzienne zabawki mają swoich młodocianych fanów. Nic dziwnego więc, że mają też własny dzień.

Dziś jest również święto Czarnego Konia!

Także dzisiaj wypada Dzień Czarnego Konia. Czyż nie kibicujemy tym, którzy z pozoru nie mają szans na zwycięstwo? A przecież czasami to właśnie niedocenieni, skazani na pożarcie wygrywają. Dziś oddajemy należny szacunek tym, na którym nikt nie stawiał, a mimo to pokonali przeciwności losu i zwyciężyli silniejszego przeciwnika.

Zobacz także: Maryla Rodowicz ma nowy obiekt westchnień? Artystka wspomina o adoratorze! 

16 grudnia wypada również Dzień Wszystkiego Pokrytego Czekoladą. Coś dla tych, którym nie wystarcza zwykła, nudna czekolada i chcą dla swoich kubków smakowych czegoś więcej. A wybór jest ogromny: czekolada z orzechami, owocami, cukierkami, inną czekoladą, solą miętą, cynamonem i czym tylko można sobie wyobrazić. Dzisiaj czekolady są inne niż zwykle – i wszystko może być pokryte czekoladą.

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda! Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Autor:

Zobacz więcej >