150 tys. zł na testy dla bezdomnych - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 150 tys. zł na testy dla bezdomnych

150 tys. zł na testy dla bezdomnych

150 tysięcy złotych zebrano w archidiecezjalnej zbiórce pieniędzy na testy na koronawirusa dla bezdomnych. Akcję zainicjował metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś.

Tydzień temu podczas mszy z okazji Światowego Dnia Ubogich Arcybiskup Grzegorz Ryś zaapelował o zbiórkę funduszy na opłacenie testów dla bezdomnych, a także na zabezpieczenie obsługi testów i bezpiecznego dotarcia do schroniska. Zbiórka zakończyła się wczoraj. W ciągu tygodnia zebrano 150 tysięcy złotych.

Zima jest szczególnie trudnym czasem dla osób zmagających się z kryzysem bezdomności. Część spośród osób bezdomnych szuka możliwości spędzenia tego czasu w schronisku da bezdomnych.

– Bezdomni szukają możliwości spędzenia zimy w schronisku. W czasie pandemii na przyjęcie do schroniska dla bezdomnych mogą liczyć tylko te osoby, które mają negatywny wynik testu na COVID-19, ale za badanie trzeba zapłacić – powiedział rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej Tomasz Kopytowski.

Osoby, które wykonają test, czas oczekiwania na wyniki spędzą w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Caritas w Drzewocinach. Transport osób ubogich zorganizują mężczyźni przygotowujący się do posługi diakonatu stałego. Dobiega już końca przygotowanie ośrodka w Drzewocinach i wdrożenie niezbędnych procedur związanych z zabezpieczeniem transportu i opieki nad osobami bezdomnymi, zanim trafią do schroniska.

Źródło: Youtube.com, Archidiecezja Łódzka

Na apel łódzkiego arcybiskupa Rysia odpowiedziało 785 osób. Arcybiskup podziękował im podczas internetowej transmisji mszy świętej.

– Chcę najpierw podziękować wszystkim, a jest takich osób 785, którzy złożyli się na testy dla naszych sióstr i braci bezdomnych, by mogli w sposób bezpieczny otrzymać schronienie w którymś z naszych domów, które prowadzi Stowarzyszenie Brata Alberta i Siostry Kalkutki – powiedział metropolita łódzki. – Jak zwykle doświadczyliśmy tego, jak dobro się rozlewa, bo to nie chodzi o tylko o te blisko 800 osób, które się połączyło we wspólnym dziele. Także dwa łódzkie szpitale się zwróciły do nas z ofertą, że mogą nieco taniej te testy przeprowadzać. Bardzo dziękujemy za tę wspólnotę budowaną wokół konkretnego dobra.

Tagi

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >