14 listopada. Imieniny, święta, urodziny gwiazd [14.11.2023] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 14 listopada. Imieniny, święta, urodziny gwiazd [14.11.2023]

14 listopada. Imieniny, święta, urodziny gwiazd [14.11.2023]

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 14 listopada. Tego dnia urodziły się również gwiazdy takie jak Helena Norowicz, polska aktorka i modelka.

,

Wczoraj obchodziliśmy między innymi: Światowy Dzień Uprzejmości, Dzień Ściskania Muzyka, Dzień Indyjskiego Puddingu i Dzień Metalowej Symfonii. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Kto dziś obchodzi imieniny 14 listopada?

Imieniny dzisiaj obchodzą: Agrypin, Agryppa, Antyd, Damian, Elżbieta, Filomen, Hipacy, Jan, Józef, Jukund, Klementyn, Kosma, Laurenty, Lewin, Mikołaj, Montan, Serapion, Stefan, Ścibor, Ścibora, Świecław, Teodot, Wawrzyniec i Wszerad.

Zobacz także: Agnieszka Krukówna grała w filmie “Fuks”. Teraz podjęła ważną decyzję

Urodziny Heleny Norowicz

Tego dnia urodziła się także Helena Norowicz, aktorka i modelka. Przyszła na świat 14 listopada 1934 roku. Dziś kończy więc 88 lat. Przez 40 lat była związana z Teatrem Studio w Warszawie. Współpracowała też z Teatrem Klasycznym. Wystąpiła w takich filmach i serialach jak: „Stawka większa niż życie”, „Dom”, „Plebania”, „Boże ciało”.

Karierę modelki zaczęła po osiemdziesiątce (z marką Bohoboco). Mimo wieku, wciąż jest aktywna zawodowo. Śpiewa, pokazuje się w mediach. W 1987 roku odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Wszystkiego najlepszego!

14 listopada – święta niecodzienne

14 listopada wypada Międzynarodowy Dzień Dziewczyn. Ma on na celu zachęcanie młodych kobiet na całym świecie do tego, żeby podążały za swymi marzeniami i starały się je spełniać. Pamiętajmy, że wszystkie kobiety mają prawo do decydowania o sobie i spełniania swoich pragnień – miejmy to na uwadze nie tylko dziś, ale też przez cały rok.

Zobacz także:

Poza tym co roku 14 listopada przypada Dzień W Piżamie. Ważne jest, by spędzać czas razem. A jeśli możemy spędzać wspólnie czas wygodnie, to można się pokusić na przykład o to, żeby mieć taka samą piżamę jak pozostali członkowie rodziny. Urządźcie sobie z dziećmi piżama party i spędźcie ten dzień wygodnie i na luzie.

Tego dnia świętowany jest także Dzień Wyluzowania. Jeśli jesteś zestresowany albo przemęczony i masz wszystkiego dosyć, to wykorzystaj dzisiejsze święto i… wyluzuj. Spróbuj wygospodarować dzisiaj chwilę na to, zeby się odstresować, odpocząć i nie przejmować niczym. Od razu poczujesz się lepiej.

Dzień Kiszonek i Ostrego Guacamole

14 listopada wypada również Dzień Kiszonek. Kto z nas nie lubi ogórków lub kapusty kiszonej? To nie tylko pyszne, ale też zdrowe przekąski, bez których trudno wyobrazić sobie prawdziwy posiłek. Sama idea kiszenia liczy sobie tysiące lat. Archeologowie znaleźli kiszonki na przykład podczas prac wykopaliskowych w rejonie rzeki Tygrys, zajadali się nimi również między innymi Kleopatra i Juliusz Cezar.

Zobacz także:

Dziś także Dzień Ostrego Guacamole. Ta pikantna potrawa powstała pod koniec XV wieku, po tym jak Krzysztof Kolumb dostarczył do Ameryki azjatyckie przyprawy, takie jak kmin czy perskie limonki na ziemię, w której rosło awokado. Wcześniej Aztekowie używali sosu z awokado, czyli tak naprawdę startego awokado zmieszanego z solą. Dodanie do tego przypraw przywiezionych przez Atlantyk całkowicie zmieniło sytuację, tworząc guacamole, znane obecnie na całym świecie.

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda! Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >