Zmiana czasu 2022 – kiedy przestawiamy zegarki na czas letni 2022? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Zmiana czasu 2022 – kiedy przestawiamy zegarki na czas letni 2022?

Zmiana czasu 2022 – kiedy przestawiamy zegarki na czas letni 2022?

,

Dowiedz się, kiedy nastąpi w Polsce zmiana czasu na letni. Wyjaśniamy, kiedy dokładnie trzeba będzie cofnąć wskazówki zegarka.

Wiele osób zastanawia się, kiedy przestawiamy zegarki na czas letni i czy w ogóle wciąż jest to praktykowane. O tym wszystkim piszemy poniżej.

Zmiana czasu bez zmian

Choć 26 marca 2019 roku Parlament Europejski przegłosował rezygnację ze zmiany czasu, to pozostawiono krajom członkowskim UE decyzję, czy trzymają się tego zwyczaju. Te państwa, które chciałyby zachować czas letni, ostatniej zmiany czasu dokonałyby w marcu 2021 roku. Jeśli natomiast dany kraj chciałby zachować czas zimowy, to ostatni raz wskazówki zegarków cofnięto by w październiku tego roku.

Mimo zatwierdzenia tych zmian, nie zaczęto ich wprowadzać. Temat najwyraźniej trafił do legislacyjnej „zamrażarki” i przed wybuchem pandemii koronawirusa nie był już poruszany. Oznacza to, że nic w zakresie zmiany czasu się nie zmieniło i póki co będziemy cofać wskazówki zegarków na tych samych zasadach, co do tej pory.

Kiedy jest zmiana czasu 2022?

Ponieważ nic się nie zmieni w kwestii zmiany czasu z zimowego na letni i później – z letniego na zimowy, to również w 2022 roku to nastąpi. Przestawienie wskazówek z czasu zimowego na letni odbywa się w ostatnią niedzielę marca. W tym roku będzie to 27 marca, z godziny 2:00 na 3:00. Oznacza to, że w nocy z soboty na niedzielę będziemy mogli pospać o godzinę krócej.

Kiedy zmiana czasu na zimowy?

Na jesieni 2022 roku zmiana czasu z letniego na zimowy będzie miała miejsce 30 października – wówczas będziemy spać z kolei o godzinę krócej.

Czytaj też:

Komentarze

3 odpowiedzi na „Zmiana czasu 2022 – kiedy przestawiamy zegarki na czas letni 2022?”

 1. Awatar Mateusz
  Mateusz

  Jak z 2 na 3 to krócej!

  1. Awatar LUCYNA
   LUCYNA

   Też tak myślę, że z 2 na 3 to krócej.

 2. Awatar Les
  Les

  Raczej dłużej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >