Zamknięte szlaki w Tatrach - wakacje 2022
Strona główna » Zamknięte szlaki w Tatrach – wakacje 2022

Zamknięte szlaki w Tatrach – wakacje 2022

W same wakacje w Tatrach zamkniętych będzie kilka dość popularnych miejsc trekkingowych. Sprawdź zamknięte szlaki w Tatrach zanim wyjedziesz na urlop.

Dlaczego szlaki w górach bywają zamknięte?

Jest kilka głównych powodów, dla których w górach zamyka się szlaki. Pierwszym z nich jest bezpieczeństwo przyrody, a zwłaszcza zwierząt i ptactwa w okresie rozrodczym. Ponieważ zwierzęta są wtedy bardzo płochliwe, to wszystko co uznają za niebezpieczeństwo może u nich powodować agresję lub ucieczkę, której skutkiem jest czasem opuszczenie młodych. Innym czynnikiem powodującym zamknięcie szlaków jest bezpieczeństwo turystów, dzieje się tak przeważnie w okresie jesienno – zimowym, kiedy szczyty bywają oblodzone. Kolejnym powodem zamknięcia szlaków są remonty i to z nimi właśnie mamy do czynienia w tym roku w Tatrach.

Zamknięte szlaki w Tatrach 2022 – lista

W czasie wakacji 2022 Tatrzański Park Narodowy zamyka następujące szlaki:

  • Od 23 maja 2022 r. do odwołania nieczynny jest niebieski szlak turystyczny na odcinku Zazadnia – Wiktorówki i to w obu kierunkach. Wyjątkiem są soboty i niedziele. Dojść do kaplicy na Wiktorówkach można zielonym szlakiem z Wierch Porońca oraz niebieskim z Palenicy Białczańskiej przez Rusinową Polanę.
  • Od 27 czerwca ze względu na remont nieczynny jest czarny szlak z Doliny Pięciu Stawów na Kozi Wierch. Zamknięcie dotyczy obu kierunków i potrwa aż do odwołania.
  • Od 1 lipca do odwołania w obu kierunkach nieczynny jest czarny szklak na odcinku:  Kozia Dolinka – Przełączka nad Dolinką Buczynową (Żleb Kulczyńskiego). Trwa tam remont.
  • Od 1 lipca do odwołania nieczynny jest szlak czerwony na odcinku: Kozia Przełęcz – Kozi Wierch – Przełączka nad Dolinką Buczynową – Zadni Granat, przy czym dotyczy to obu kierunków. Zmiana związana jest z wymianą sztucznych ułatwień.
  • do odwołania turyści nie wejdą do Jaskini Mroźnej w Dolinie Kościeliskiej

Tatrzański Park Narodowy ostrzega

W związku z pełnią sezonu popularne szlaki turystyczne zapełniają tłumy, szczególnie przed sztucznymi ułatwieniami w formie łańcuchów czy barierek tworzą się kolejki. Wydłuża to pobyt w górach, co należy wziąć pod uwagę w planowaniu trasy i zaopatrzeniu w prowiant oraz wodę. Na parking przy Morskim Oku mogą wjechać tylko te auta, których właściciele dokonali wcześniejszej rezerwacji. Dotyczy to zarówno Palenicy Białczyńskiej jak i Łysej Polany.

Uwaga! Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 100 tys. złotych! Kliknij i sprawdź

ZOBACZ TEŻ:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >