WOŚP 2022 – kiedy finał i jakie będą licytacje? [Wyjaśniamy] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » WOŚP 2022 – kiedy finał i jakie będą licytacje? [Wyjaśniamy]

WOŚP 2022 – kiedy finał i jakie będą licytacje? [Wyjaśniamy]

Sprawdź, kiedy odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dowiedz się, jakie będą licytacje i jaki jest cel tegorocznej zbiórki WOŚP.

Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku!

30 stycznia 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny będzie to największa zbiórka publiczna w Polsce. Łącznie około 120 tys. wolontariuszy w całym kraju, koordynowanych z 1700 sztabów, będzie zbierało pieniądze do słynnych tekturowych puszek. Równocześnie w sieci trwają już setki zbiórek i aukcji internetowych.

WOŚP wspiera również Radio Pogoda – udostępniamy Państwu eSkarbonkę, dzięki której można zbierać pieniądze dla Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w internecie. To wygodny sposób na wsparcie WOŚP online, dzięki bezpiecznym wpłatom internetowym. Również prowadzący Radia Pogoda biorą udział w zbiórce: Robert Janowski zaoferował nagranie piosenki w profesjonalnym studiu, zaś Zygmunt Chajzer wraz z synem oferuje zwycięzcy licytacji… pomoc przy praniu i prasowaniu. Nie lada gratką będzie również możliwość nagrania piosenki z Ireną Santor.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022

W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W tym celu Orkiestra planuje za uzyskane ze zbiórek i licytacji pieniądze takie urządzenia jak między innymi:

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci;
  • oftalmoskopy do badania dna oka;
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka;
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki);
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza;
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń;
  • tomografia dna oka;
  • mikroskopy;
  • stoły operacyjne.

„Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje” – czytamy na oficjalnej stronie WOŚP.

Licytacje WOŚP 2022

Aby zebrać potrzebną sumę, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przygotowała szereg licytacji: od rozmaitych niezwykłych i unikatowych przedmiotów po możliwość uczestnictwa w niecodziennych wydarzeniach. Robert Lewandowski wystawił na aukcję korki, które miał na stopach podczas meczu Bayernu Monachium z Dynamem Kijów w Lidze Mistrzów, w którym strzelił gola przewrotką. Iga Świątek, która właśnie awansowała do półfinału wielkoszlemowego Australian Open, przekazała swoją rakietę tenisową, której używała w zwycięskim turnieju rangi 1000 w Rzymie, a także wylicytować można spotkanie z najlepszą polską tenisistką. Z kolei najlepszy polski tenisista Hubert Hurkacz przekazał rakietę, którą grał w zwycięskim spotkaniu w ćwierćfinale Wimbledonu przeciwko Rogerowi Federerowi, którego pokonał wynikiem 6:3, 7:6(4), 6:0.

Uczestnicy aukcji mogą też wylicytować motocykl Ducati Monster w wersji Gaming RGB, inspirowany jednośladami z cyberpunkowych gier. Z kolei na portalu Allegro licytowane są między innymi: wspólny występ z Dawidem Kwiatkowskim, smoking Roberta Lewandowskiego, reprint z podpisem Papcio Chmiela, teleskop z podpisem Mirosława Hermaszewskiego i Jurka Owsiaka czy „bilet FlixBus na koniec świata i kilometr dalej”. Do wygrania będzie także, spacer z profesorem Marcinem Matczakiem – ojcem „Maty”, wieczór z Magdaleną Boczarską i Borysem Szycem, dwutygodniowy pobyt na Zanzibarze czy Kurs Zimowy Turystyki Wysokogórskiej oraz wiele, wiele innych.

Make Life Harder WOŚP

W licytacje włączyli się również celebryci znani z internetu, jak choćby twórcy serwisu Make Life Harder, którzy wystawili na sprzedaż set storiesów: życzenia dla mamy, reklama czy zdjęcie listy zakupowej – wszystko, co nie będzie obraźliwe. Z kolei Katarzyna Tusk z serwisu Make Life Easier na aukcję wystawiła: trzydniowy pobyt w sopockim Sofitel Grand Hotelu, kolację w hiszpańskiej restauracji oraz „Elementarz” ze swoim autografem.

Czytaj też:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >